• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

09 Şubat 2011 15:21

AB Heyeti Tikas Çubuk’a Geldi

Çubuk İlçe Tarım Müdürlüğü Tarafından Yürütülen Tarımsal İşletmeler Kayıt Sistemi (Tikas) Çalışmalarını Kontrol Etmek İçin Avrupa Birliği’nden (Ab) Bir Heyet Çubuk’a Gelerek İncelemelerde Bulundu.

İlçe Tarım Müdürü Cengiz Akbayrak, TİKAS’ın istikrarlı ve sürdürülebilir tarım politikalarının üretilerek tek sistem üzerinden kontrol ve denetiminin sağlanması amacıyla kurulduğunu ve AB ile ortaklaşa yürütülen bir çalışma olduğunu belirtti.

Heyetin ilçede ve sistem üzerinde incelemelerde bulunduklarını anlatan Akbayrak, şunları kaydetti:

“Ülkemizdeki mevcut sistemlerin TİKAS ile ilişkilendirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca TİKAS ile işletme verimliliğini artıracak destekleme kriterlerinin belirlenmesi, üretim yöntemleri ile yetiştiriciliğin planlı tarım modeline dönüştürülmesi, istikrarlı ve sürdürülebilir tarım politikalarının üretilerek tek sistem üzerinden kontrol ve denetiminin sağlanması amaçlanmaktadır. TİKAS Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen bir projedir. Projeye AB ekonomik anlamda destek vermektedir. İlçemizde Ankara’da ve Türkiye’de bu projeyi uygulayan örnek bir bölge olarak gösterildiği için heyet ilçemize gelmiştir. Bu nedenle heyet ilk önce müdürlüğümüzde ve ardından Taşpınar Mahallemizde yapılan çalışmaları yerinde incelediler” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.