• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

28 Haziran 2014 11:41

Ağaca Çardak Yaptı

cam Agacinda cardak keyfi ankara cubukYaz kış yeşil duran çam ağacına, yine her parçası çam ağacından oluşan çardak yaptı.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşayan Adil Memiş’in çam ağacının tepesine kurduğu çardak görenleri hayran bırakıyor.

APARTMAN HAYATINDAN DOĞAL HAYATA

Emekli olduktan sonra kent merkezine yakın bahçesinde yaşayan Memiş, 5 sene önce bir marangoz ustası ile konuşarak çam ağacının doğallığını bozmadan çardak yapmayı düşünmüş. Apartman ve şehir hayatından biraz uzak durmak için bu fikri düşünmüş. Bir ay kadar gezerek bu tip bir ağaca zarar vermeden, nasıl bir çardak yapılacağını araştırmış.

HERKES ONA İMRENİYOR

İnsanların kendisine hayran kaldığını, imrendiğini dile getiren Memiş, “Bu çamda böyle bir özellik olduğunu fark ettim. Bende yaptırmaya karar verdim. Dört metre kare olan çamın içerisine elektrik tesisatı döşeyerek, her türlü ihtiyacımızı karşılamak için eşyalarımızı yerleştirdik. Çardakta gayet doğal ve güvenli bir ortam oluşturduk. Burayı nasıl yeni değişiklerle daha güzel hale getiririz, düşüncesiyle hareket ediyoruz. Çardak yerden 4 metre yükseklikte, hiçbir tehlike hissetmiyoruz. Ağacın tepesini dinlenmek, oturup çay, kahve içmek ve bahçeyi ziyaret eden konuklarımızı ağırlamak için değerlendirdik. Bahçemizde meyve, sebze ve havuzumuz da alabalık yetiştiriyoruz. Huzurlu, yeşil bir ortamda ailem ve dostlarımız ile birlikte keyifli zaman geçiriyoruz” diye konuştu.

Yaz aylarında çardağında ağırladığı misafirlerinin de farklı bir keyif yaşadığını vurgulayan Memiş, emekli olduktan sonra düzenlediği bahçesinde eşi ile birlikte mutlu bir yaşam sürdüğünü kaydetti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.