• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

09 Haziran 2017 14:42

Akyurt ve Çubuk’ta Arazi Birleştirilecek

Akyurt ve Çubuk’ta Arazi Birleştirilecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından Akyurt ve Çubuk’ta toplulaştırma projesi gerçekleştirilecek.

Proje ile küçük ve parçalı arazilerin birleştirilmesi ile tarımsal verimliliğin artırılması hedefleniyor. Projenin yüklenicisi 11 Temmuz tarihinde gerçekleşek olan ihale ile belirlenecek.

Toplam 34.000,00 hektar alanda Akyurt İlçesine bağlı Balıkhisar, Büğdüz, Cücük, Çınarköy, Doğanoluk, Güzelhisar, Kızık, Merkez, Şeyhler mahalleleri ile Çubuk İlçesine bağlı Ağılcık, Akkuzulu, Dumlupınar, Esenboğa, Güldarpı, Kutluören, Melikşah, Merkez, Ömercik, Sunlu, Taşpınar, Yazır ve Yenice Mahallerinde toplulaştırma yapılacak.

ARAZİLER BİRLEŞTİRİLECEK

Bir vatandaşın köyünde farklı mevkilerde 5 ayrı noktada tarlası var ise bu 5 tarla 1 noktada birleştirilecek. Bu aşamada köylülere ve çiftçilere mülakat çalışmaları yapılacak. Çiftçilere çalışma ile ilgili olarak eğitimler verilecek ve çiftçi tercihleri tutanak altına alınacak. Gerçekleştirilen eğitim ve mülakatlar ayrıca kamera ile kayıt altına alınacak. Daha sonra tutanaklar ilan edilerek askıya çıkarılacak ve itirazlar değerlendirilecek. Arazide toplulaştırma yapılan alanlarda toprak düzleme çalışmaları, yol açılması, taşların toplanması, su kanallarının inşaası gibi uygulamalarda yürütülecek.

Parselasyon planlarının yapım aşamalarının ve yeni parselasyon planlarının vatandaşlarca nasıl inceleneceği köylerde düzenlenecek olan toplantılarla anlatılacak.

Toplulaştırma çalışmalarının ardından parsel yer teslim tutanağı hazırlanarak, parsel krokisi, köşe nokta numaraları yazılarak parsel sahibine teslim edilecek. Ardından tapuya tescil işlemleri yürütülerek yeni tapu senetleri düzenlenecek.

Proje ile ayrıca 6 metre genişliğinde 550 kilometre tarla içi yol çalışması yürütülmesi planlanıyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.