• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

22 Nisan 2009 21:28

Alman Alfred, Müslüman Oldu

Almanya`da Çubuklu Esen Toz ile tanışıp, evlenen Alman Alfred Senli, eşinden etkilenerek, Müslüman oldu ve Burak ismini aldı.

Almanya`da 2 yıl önce tanıştığı Esen Toz’dan etkilenen ve Müslüman olan Alfred Senli ve eşi, Çubuk’ta akrabalarını ziyaret ettikten sonra, İlçe Müftüsü Ali Canbolat‘ı da makamında ziyaret etti.

Çubuk Akkuzulu nüfusuna kayıtlı Esen Toz ile tanışan ve 2007 yılında berat kandilinde Müslüman olarak Burak ismini alan Alfred Senli, eşinin Namaz kılmasından, oruç tutmasından ve davranışlarından çok etkilendiğini ve Müslüman olmaya karar verdiğini ifade etti.

Senli; “Müslüman olmadan önce kiliseye gidip vaftiz olmak bana çok saçma geliyordu. Sürekli İncil okuyordum ama beynimdeki soruların cevabını bulamıyordum, Eşimle tanıştıktan sonra Müslüman olmaya karar verdim ve aradığım soruların cevabını Kur’anı kerimde buldum, şimdi çok huzurluyum, artık hiç kimse beni İslam dininden döndüremez” dedi.

Eşinin Müslüman olması için kesinlikle zorlamadığını belirten Bayan Esen Toz; “Kendisi benim yaşantımdan etkilenerek İslam dinini seçti. Şu anda düzenli olarak İslami vecibelerini yerine getiriyor. Dinimizle ilgili sürekli bilgi edinmeye çalışıyor. Kuran-ı Kerimi okuyarak anlamaya çalışıyor” diye konuştu.

İlçe Müftüsü Ali Canbolat ve Akyurt İlçe Müftüsü Dr. Bilal Doğan, Burak (Alfred) Senli ve Esen Toz’un sorularını yanıtlayarak; “Müslümanlığı seçtiği için Burak (Alfred)`ı tebrik ederiz. Kendisinin İslam dinini seçmesinden dolayı çok memnun olduk. Bir insanın hem dünyasını hem de ahiretinin kurtuluşuna vesile olmak Allah katında çok büyük sevaptır. Bundan sonraki hayatlarında kardeşlerimize başarılar diliyoruz” dediler.

Anı olarak takdim edilen ve ilçe müftüsü Ali Canbolat ve Akyurt Müftüsü Dr. Bilal Doğan tarafından Burak (Alfred)Senli ve eşi Esen Toz’a İslam İlmihali, Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz (sav)in hayatının anlatıldığı bir kitap hediye edildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.