• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

17 Mayıs 2016 14:20

Ankara Birincisi Çubuk’tan

Ankara Birincisi Çubuk’tan

cubuklu ankara sampiyonuÇubuk’tan ferdi olarak 56 kiloda yarışan Fahriye Erdemir final maçında rakibini 7 saniye gibi rekor bir sevide nakavt ile tamamlayarak Ankara şampiyonu oldu.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde yapılan Wushu Sanda Ulusal Egemenlik Kupası Ankara Şampiyonası’nda Çubuklu sporcu Fahriye Erdemir Ankara 1.si oldu.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi ve ilçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan Wushu Sanda kursunda Fahriye Erdemir altın madalya kazanarak ilçenin gururu oldu.

Wushu Federasyonu tarafından yapılan şampiyonaya Ankara ve ilçelerinden toplam 380 sporcu katıldı.

Ankara İsmet Iraz Taekwondo Spor Salonunda 07-08 Mayıs tarihleri arasında “Yıldızlar ve Minikler Wushu Sanda Ankara Şampiyonası”nda Çubuk Aile Yaşam Merkezi üyesi 13 yaşındaki Fahriye Erdemir 1.’lik madalyasıyla ilçeye döndü.

Şampiyonun hem amcası hem de antrenörü olan Halit Erdemir açıklamasında: “İlk maçımızı şampiyon olarak tamamladık. İlçemize altın madalya ile döndük. Amacımız ilçemizden milli sporcular çıkarmak. Önümüzdeki yıllarda da ilçemizi inşallah dünya şampiyonasın da temsil edeceğiz” diye konuştu.

Merkez idarecisi Ayşe Meltem Sandıklı ise üyelerinin böyle bir başarıya imza atmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, Fahriye Erdemir’i başarılarından dolayı tebrik etti.

Sandıklı: “Çubuk’ta bu sporu tanıtmak ve şampiyon sporcular yetiştirmek için fırsat tanıyan Ankara Büyükşehir Belediyesine ve değerli başkanımız Melih Gökçek’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.