• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

14 Şubat 2011 18:27

Ankara Milletvekilleri Ankaralılardan Olsun

Başkent-Ankara Platformu Ve Başankader Üyeleri Çubuk’ta

 

Başkent Ankara Konseyi Platformu ile Başkent Ankara Eğitim-Kültür, Turizm ve Verimliliği Artırma Derneği (BAŞANKADER) üyeleri, Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. GÖZE ÇARPANLAR

Hrant Dink cinayetinde yeni gelişme ! Oda TV baskını TBMM gündeminde CHP mahkemeye gidiyor ! Balyoz’a ”ileri faşizm” !KADIKÖY’DE DEV MAÇ Cihangir’de bu olay konuşuluyor !

Başkent Ankara Konseyi Platformu ile Başkent Ankara Eğitim-Kültür, Turizm ve Verimliliği Artırma Derneği (BAŞANKADER) üyeleri, Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

BAŞANKADER Genel Başkanı ve Başkent Ankara Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Akyol ve beraberinde Başkent Ankara Konseyi Platformu üyelerinin bulunduğu heyet, Çubuk Platformu ve Çubuk Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti.

Toplantıda Başkent Ankara Konseyi Platformu ve BAŞANKADER’in kurulma amacı, çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi veren Mehmet Akyol, katılımcıları ve üyelerini tanıttı. Çubuk Platformu’nun daveti üzerine ilçeye geldiklerini ve ilçedeki diğer sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ettiklerini söyleyen Akyol, Ankara genelinde birlik ve beraberliği sağlamak ve hemşericilik bilincini geliştirmek için bu çalışmaları yaptıklarını belirtti. Bu anlamda bu güne kadar 29 toplantı yaptıklarını kaydeden Akyol, Ankara ilçelerinde çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayarak, Çubuk’ta yapılan çalışmalarının da çok verimli geçtiğini ve bundan sonrada daha geniş kapsamlı bir toplantı daha yapacaklarını anlattı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çubuk Platformu Başkanı Ahmet Yalçın da ziyarette derneklerinin diğer derneklerden farklı bir dernek olduğunu vurgulayarak, kendilerinin sadece düşünce derneği olduklarını söyledi. Herkese ve her partiye aynı mesafede olduklarını anlatan Yalçın, halk tarafından çok fazla anlaşılamadıklarını ve üye sayılarının da bu nedenle az olduğunu kaydederek, “Biz düşünce derneğiyiz. Projelerimiz uzun vadeli ve toplumu ilgilendiren projelerdir. Biz her kese ve her partiye aynı mesafede olan bir kuruluşuz” DEDİ.

Daha sonra Çubuk Dernekler Federasyonu’nu ziyaret eden heyeti, Federasyon Başkanı Recep Taş ve üyeleri karşıladı. Taş, federasyon ve kendilerine bağlı dernekler hakkında genel bir bilgi verirken, bu güne kadar yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Burada yapılan konuşmada Akyol, Ankara milletvekillerinin Ankaralılardan olmamasını eleştirerek önümüzdeki seçimlerde adayların tespiti yapılırken bu konuda hassasiyet gösterilmesini istedi. Daha sonra sırayla katılımcılar da düşüncelerini anlattı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.