• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

10 Haziran 2011 18:25

Aynur Bayram Çubuk’tan da Oy İstiyor

 

Aynur Bayram Çubuk’tan da Oy İstiyor

Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram, Çubuk’tan da oy istedi.

        Tv8 ekranlarında yayınlanan Erkan Tan ile Başkentten programına konuk olan Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram, oy istedi, CHP’ye yüklendi.

Kılıçdaroğlu’nun Habertürk’te Fatih Altay’lının programında, kendilerine türbanlı dediğini söyleyen Bayram, “Biz kendimize başörtülü diyoruz. Altaylı, ‘Meclise türban girerse ne yapacaksınız’ diye sordu. O da kimsenin inancı doğrultusunda yargılanamayacağından söz etti. Ve daha sonra meclise girerse benim düşüncem, meclisin belli kuralları var dedi. Ben kendi meclisime inancımla girmek istiyorum. Benim inancımla benim meclisime girmeme kim engel olabilir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’na, “Önce çarşaflılara rozet taktınız, sonra o çarşafı yaktınız, sonra başörtülü kadınları partinize üye yaptınız, sonra o başörtülü kadınları görmezden gelemeyen insanlara dil uzattınız” diye seslenen Bayram, “Lütfen artık samimi olun. CHP herkes için var diyorsunuz, bunu seçim zamanı sadece meydanlarda söylemeyin. Samimiyetinizi gösterin lütfen. Ve benim başörtüme, benim vekilliğime, benim meclise girmeme elinizi dilinizi uzatmayın Sayın Kılıçdaroğlu” çağrısında bulundu.

Bir seyirciden gelen, “Milliyetçi Muhafazakar oyları bölüyorsun” mesajı üzerine Bayram, “Başbakanımız bu ülkenin bölüneceğini söyleyen insanlara şu cevabı veriyor ve ben bu cevabı çok seviyorum. ‘Bu ülke çok güçlü bir ülke. Bu ülkenin bölüneceğini söylemek bu ülkeye yapılmış olan bir haksızlıktır” Partilerinin, Ankara 2. bölgeden 70 bin oy alarak Aynur Bayram’ın bağımsız bir şekilde meclise girmesi, hiç bir siyasi partiyi ne baraj altında bırakır ne de iktidardan eder” şeklinde konuştu.

Bayram, Ankara 2. bölgede bulunan; Altındağ, Akyurt, Ayaş, Beypazarı, Çubuk, Çamlıdere, Elmadağ, Güdül, Kızılcahamam, Kalecik, Kazan, Keçiören, Nallıhan, Pursaklar ve Yenimahalle ilçelerinde oy isteyerek, “Sizi Allah’a emanet ediyorum. Bizi bu mücadelemizde yalnız bırakmayın” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.