• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

01 Eylül 2010 00:37

Başbakan Talimat Verdi, Üniversite Çubuk’a Kurulacak

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Çubuk’ta kurulacağını açıkladı.

haluk ipek, lokman ozden

Halk oylaması çalışmaları kapsamında Çubuk’ta esnafı ziyaret eden ve vatandaşlarla sohbet eden İpek, Ak Parti ilçe teşkilatının verdiği iftar yemeğine katıldı.

Yemekte konuşan İpek, Çubuk’ta üniversite kurulması konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimat verdiğini ifade etti.

7 ilde kurulacak üniversitelerden birinin de Ankara’da kurulması kararı alındığını, konunun TBMM’de de görüşüldüğünü belirten İpek, Ankara’da kurulacak beşinci devlet üniversitesinin isminin Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olacağını söyledi.

İpek, şu bilgiyi verdi: “Tabii ki üniversite kurulduktan sonra bir kişi görevlendirilecek ve rektör olarak atanacak. Bu konuda da yer tahsisi yapılacak. Bu konu ile ilgili bir hayli gayret ve yarış vardı. Konu önceki gün Ak Parti Ankara il teşkilatının verdiği yemekte Başbakanımızın da olduğu masada yine gündeme geldi ve konuşuldu. Havalimanına, Ankara’ya yakın olması, alt yapısının hazır olması gibi nedenlerle en uygun, en olumlu yerin Çubuk olacağı konusu da masada konuşuldu. Başbakanımız da çalışmaların bu yöne doğru yönlendirilmesinin doğru olacağını söyledi” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın bu konuda çalışmaların başlatılması talimatını verdiğini ifade eden İpek, konuşmasının ardından yemekte bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden de Sincan’da yapılan Ankara mitinginden sonra Ak Parti Ankara il teşkilatının yemeğinde yapılan istişare toplantısında bu konunun gündeme geldiğini söyledi.

Özden, şöyle konuştu: “Biz duyduğumuz günden bu yana bayram yaşıyoruz. Bizim için bu bayram çifte bayram değil, üçlü bayram oldu. Bize verilen bu müjde ilçemizin sosyo ekonomik yapısını değiştirecek bir müjde. Uzun zamandan beri ilçenin beklentisiydi. Bu konuda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, genel başkan yardımcılarına, bakanlarımıza, Ak Parti hükümetine ve katkısı olan herkese binlerce teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.