• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

26 Nisan 2016 21:12

Başkan Gökçek Karagöl de

Başkan Gökçek Karagöl de

Baskan Gokcek Karagol tabiat parki (3)Başkan Gökçek Ve Başkan Acehan Karagöl İncelemelerde Bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Su İşleri Bakanlığı’ndan Büyükşehir’e devredilen Çubuk Karagöl Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Parklarda yapılacak çalışmalarla ilgili Belediye bürokratlarına talimatlar veren Başkan Gökçek, “Milli parklardaki çalışmaların tamamlanmasının ardından, buraya yaz-kış rahatlıkla gelinip oturulabilecek 2 güzel alan kazandırmış olacağız” dedi.

Başkan Gökçek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, özellikle Ankara’daki milli parklar olarak anılan parkların piknik ve kamp yeri olarak kullanılması konusunda seferberlik ilan ettiğini belirterek, “Biz de bu seferberliğe katılacağımızı ifade ettik. Daha önce bize tahsis edilen Çubuk Karagöl ile birlikte iki yeni mesire alanı daha kazandırıyoruz” dedi.

-“KARAGÖL, SİL BAŞTAN YENİLENECEK”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürü NurettinTaş ve Bakanlık yetkilileriyle birlikte tabiat parklarını ziyaret eden Başkan Gökçek’in ilk durağı, Çubuk’ta bulunan Karagöl Milli Parkı oldu.

Gökçek, alan içinde yapılacak çalışmaları yerinde inceleyerek, düzenlenmesini istediği bölümler hakkında, Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, Kent Estetiği Daire Başkanı Ömer Öksüz ve ANFA Genel Müdürü Ramazan Arslan’a talimatlar verdi.

“Karagöl sil baştan ele alınacak” diyen Başkan Gökçek, Karagöl’de izcilik kamplarının bulunacağını, yeni bir iskele yapılacağını ve göl içinde kayıklarla gezinti yapılacağını söyledi. Gökçek, “Karagöl Milli Parkı’nın tamamlanmasının ardından, hem kış için hem de yaz için buraya rahatlıkla gelinip oturulabilecek güzel bir alan kazandırmış olacağız inşallah” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.