• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

25 Şubat 2010 01:27

Başkan Özden’den Kandil Mesajı

cubuk belediye baskani lokman ozdenPeygamber Efendimizin doğumunun, insanlık tarihinin şimdiye kadar tanıdığı en adil ve mutlu yaşam diliminin müjdecisi olduğunu ve bu nedenle de insanlık tarihinin en önemli olaylarından birisini teşkil ettiğini belirten Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Peygamber Efendimizin yeryüzüne getirdiği insan hakları, sosyal denge, eşitlik ve adalet gibi değerlere, bu zamanda dünyanın her zamankinden daha fazla muhtaç olduğunu söyledi.

Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Başkan Özden, ’’Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’nin doğumu  Asrı Sadet’in müjdecisidir ve bu nedenle insanlık tarihinin en önemli olayıdır. Günümüz dünyasında, insan hakları, sosyal adalet, eşitlik ve adil paylaşım gibi önemli değerler kaybolmuş, onun yerine kavga, haksızlık, zulüm gibi olumsuz değerler hüküm sürmeye başlamıştır. O nedenle insanlık, Hz. Muhammed (S.A.V)’in tüm dünyaya huzur ve refah getiren mesajlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır’’ dedi.

Allah’ın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı, insanın kendisi ailesi ve çevresi için yapacağı dualara, yaşadığı şehri, ülkesi, İslam alemi ve tüm insanlığı da ekleyerek, huzurlu bir dünya için gönülden temennide bulunulmasını isteyen Başkan Özden, kandilin hayırlara vesile olmasını dileyerek, ’’Herkesin rahmet ve mağfiret umarak kendince yapacağı ibadet ve yalvarışlar, umulur ki bizim için hayırlı gelişmelere vesile olur.Ülkemizde ve  Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan sıkıntıların giderilmesi yolunda olumlu kapılar açılır. Ben bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin kandilini tebrik ediyor, şehrimiz başta olmak üzere, ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.