• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

05 Aralık 2009 22:20

Başkan Özden’den Şehit Ailelerine Ziyaret

ozden sehit ziyaretÇubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Kurban Bayramı nedeniyle şehit mezarlarını ve şehit ailelerini ziyaret etti.

Kurban Bayramında önce şehit mezarlarını ziyaret eden Başkan Özden, mezarlıkta şehit yakınları ile birlikte şehitlerin ruhuna Fatiha okuyarak dua etti. Daha sonra şehit ailelerini tek tek dolaşarak ziyaret eden Başkan Özden, ailelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Başkan Özden, Kurban Bayramında şehit ailelerini ziyaret ederek onların yalnız olmadığını hissettirip,

sıkıntılarını dinleyip ve onların hayır dualarını almak istediklerini ifade ederek, ’’Her karışı şehit kanlarıyla sulanan bu vatan bize şehitlerimizin emaneti olduğu gibi onların yakınları da bizlere emanettir. Eğer biz bugün rahat bir şekilde yaşayabiliyorsak, aziz şehitlerimizin sayesindedir. Bu ülkenin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız. Kapımız şehit ailelerimize ve yakınlarına 24 saat açıktır. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz’’ diye konuştu.

Başkan Özden, bugün ilk olarak 1996 yılında Hakkari Çukurca’da şehit olan Astsubay Hüseyin Şalviz’in Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan ailesini ziyaret etti. Ailenin bayramını tebrik eden Başkan Özden, beraberinde getirdiği hediye paketini oğlu Enes Malik Şalviz’e verdi.

Babasının bir yaşında iken şehit olduğunu söyleyen şehit çocuğu Enes Malik Şalviz (14) ile bir süre sohbet eden Başkan Özden, derslerini ve ilerde ne olmak istediğini sordu. Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunun 8. sınıfında okuduğunu ifade eden Şalviz, derslerinin çok iyi olduğunu ve ilerde hava teğmeni olmak istediğini söyledi. Kendisinin de küçük yaşta babasız büyüdüğünü ifade eden Başkan Özden, babasız büyümenin nasıl olduğunu iyi bildiğini belirterek, Enes’in hedefindeki baba mesleğini ola bilmesi için burs vereceğini söyledi.

Şehidin kayınpederi Musa Kazım Yıldız da Başkan Özden’in kendilerini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek dua etti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.