• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

12 Ocak 2016 16:23

Başkandan İşsizlere İş İmkanı

Başkandan İşsizlere İş İmkanı

cubuk belediyesi ve baskan acehan issizlikÇubuk Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü, 2015 yılında da iş arayanların en büyük yardımcısı oldu.

Çalışmak için belediyeye başvuran gençleri özel firmalara yönlendiren Çubuk Belediyesi, 2015 yılında bin 350 kişiyi çeşitli sanayi kuruluşları ve işletmelerde işe yerleştirdi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, gençlerin iş sahibi olup ekonomiye katılmaları için her türlü imkanı değerlendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan birim, çalışmak için Çubuk Belediyesi’ne başvuran gençlerin CV’lerini bir araya getirerek, sanayi kuruluşları başta olmak üzere pek çok özel firmayla irtibata geçti. Bu kapsamda Çubuk Belediyesi’ne bırakılan CV’ler, eğitim, kişisel yetenek ve özelliklere göre gruplandırılarak, eleman isteyen kurum ve kuruşlara gönderildi.

Özel Kalem Müdürlüğü’nün çalışmalarına yönelik bilgi veren Başkan Acehan, çalışmak ve üretmek isteyenlerin iş sahibi olmalarına aracı olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.

Özel Kalem Müdürlüğü’nün işverenle iş arayanlar arasında bir nevi aracı kurum gibi çalıştığını aktaran Başkan Acehan, şu bilgileri verdi:’’İşsizlik ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de önemli sorunların başında geliyor. İŞKUR, esnaf ve sanayiciyle bir araya gelerek işsizlik sorununu birlikte çözmeye çalışıyoruz. Birçok vatandaşımıza iş imkanı sunduk. Bunu daha da artırmak istiyoruz. Bu noktada bütün KOBİ’lerden esnafımızdan üreticimizden, sanayicilerimizden destek olmalarını bekliyoruz. İşe giren arkadaşlarımızın da daha çok çalışarak diğer arkadaşlarımıza örnek olmasını önemsiyoruz” dedi.

Acehan, işsizler için umut kapısı olmaya devam edeceklerini kaydetti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.