• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

29 Haziran 2013 16:29

Beyaz Sistem Açıldı

Pursaklar ve Akyurt sınırları içerinde Çubuk yolu üzerinde bulunan Otonomi, Manheim, Borusan gibi otomotiv sektörüne hizmet eden firmaların ardından Beyaz Sistem Araç Müzayede firması açıldı.

Akyurt’ta, otomotiv sektörüne farklı bir sistem getiren “Beyaz Sistem” Araç Müzayesi adlı kuruluşun açılışı yapıldı.

Açılışa Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş; Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Şener, Belediye Başkan Vekili Ertekin Şan, Belediye Meclis Üyesi Oktay Bağcı, firma yöneticileri, üyeler ve vatandaşlar katıldı.

Gültekin Ayantaş ve diğer misafirlere araçların sergilendiği alanı ve açık artırmanın yapıldığı salonu gezdiren Beyaz Sistem yöneticisi Ahmet Tutkun, çalışmalarıyla ilgili olarak; “Bugün açılışını yaptığımız ikinci el araç satış pazarımızda farklı bir sistem uygulamaktayız. Araç almak ve satmak isteyen herkese kapımız açık. Yalnızca Cumartesi günleri saat 13.00’dan itibaren açık artırma usulü ile satış yapıyoruz. Bunun dışındaki günlerde fiyat pazarlık usulüyle araç satışlarımız devam etmektedir. Daha önce Macunköy’de aynı sistemle faaliyet gösteren kuruluşumuz ile bu günden itibaren, çok hızlı bir gelişim sürecine giren Akyurt ilçesi sınırları içerinde Çubuk yolu üzerinde faaliyet göstereceğiz. Araçlarımızın camlarında ekspertiz raporları yer alıyor. Araç almak isteyenler bu rapordan araçları kıyaslama imkanına sahip oluyor. Sonrasında ise almak istedikleri araç için açık artırmaya katılmak suretiyle satış gerçekleşmiş oluyor” şeklinde konuştu.

Otomotiv sektör olarak müşterileri hizmet eden bu firmalar ilerleyen günlerde bölgeyi bir hayli hareketlendireceğe benziyor.

Bu konuda sektör, esnaf ve bölge içerisinde oturan vatandaş bir istihtam beklentisi içinde.

Aynı zaman da otomotiv sektörü ve araç müzayede firmaları bu bölge de ekonomiye katkısı yüksek olacağı bekleniyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.