• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

07 Ocak 2014 20:39

Bozuk Ete El Konuldu

cubukta bozuk ete el konulduÇubuk’ta yapılan denetimlerde sağlık koşullarına uygun olmayan ve menşesi belirsiz yaklaşık 1,5 ton ete el konulurken işletmeye, 12 bin TL ceza kesildi.

Alınan bilgiye göre, ilçedeki bir sucuk ve pastırma imalathanesinde Çubuk Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yapılan incelemede 1,5 ton et ele geçirildi.

Rutin iş yeri denetimleri sırasında ele geçirilen ve menşesi belli olmayan etin sağlık koşullarına uygun olmadığı tespit edildi.

Olayın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne haber verilmesinin ardından gıda denetim elemanları da işletmede inceleme başlattı. Yapılan inceleme ve denetimlerin ardından etlere el konulurken, iş yeri hakkında tutanak tutuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Akif Topçu, ”Uygunsuz gıdaların tespiti yapıldıktan sonra, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri iş yerine gelerek gerekli araştırmalarını yaptılar. Araştırma sonucunda ürünlerin imhasına karar verildi” dedi.

İmalathaneye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 12 bin TL ceza kesildi.

İşletme sahibi M.S.Z ise yapılan işlemlere tepki gösterdi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.