• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

29 Temmuz 2010 12:51

Büyükşehir’den 2010 Sünnet Çocuğa Sünnet

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl düzenlediği Sünnet Programı kapsamında bu yıl da 2010 çocuğu sünnet ettiriyor.

 Çubuk Aile Yaşam Merkezi  Eski Belediye Binası Yanı Atatürk  Parkı  Girişi, çarşı merkezinde açmış olduğu Danışma Noktasında hem  2010 Sünnet Kayıtlarını ücretsiz olarak gerçekleştiriyor, hem de Çubuk Aile Yaşam Merkezi  hakkında vatandaşları bilgilendiriyor.

 Başkent’te yaşayan dar gelirli ve muhtaç ailelerin çocuklarına yönelik düzenlenen ve geleneksel hale gelen programda, her yıl o senenin rakamı kadar çocuk sünnet ettiriliyor.

 2010 yılında 2010 çocuğun sünnet ettirileceği programın kayıtları başladı. Sünnet töreninin tüm masrafları her yıl olduğu gibi Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce gerçekleştirilen ve 6 yaş üzeri çocukların katılabileceği sünnet organizasyonunda çocuklar sıhhi ve sterilize ortamda uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.

Sünnet olan çocuklar Ağustos ayı içerisinde düzenlenecek düğün töreninde sürpriz bir programla gönüllerince eğlenecek. Sünnet programına katılan çocukların sünnet kıyafetleri ve sürpriz hediyeler Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından karşılanacak.

 Çocuklarını sünnet ettirecek aileler, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Çubuk Aile Yaşam Merkezi  adresi ile  diğer aile yaşam merkezleri, çocuk kulüpleri ve gençlik merkezlerine başvuru yapabilecekler. Sünnet Şölenine katılmak için ailelerden başvuru formu, çocukların ve velilerin nüfus cüzdanı fotokopileri, ikametgâh ilmühaberi ve fakirlik ilmühaberi istenecek.

Sünnet törenine katılmak isteyen aileler, 837 56 57 numaralı telefonlardan daha ayrıntılı bilgi alabilecekler.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.