• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

04 Kasım 2010 11:43

Büyükşehirden Çubuk’a Ücretsiz Hamsi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 13 bin aileye 40 ton ücretsiz hamsi dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi Haber Merkezinden yapılan açıklamada, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının, ihtiyaç sahibi ailelere yıllardır yardımlarını sürdürdüğü bildirildi. Yılbaşından bu yana dar gelirli 120 binin üzerinde aileye gıda ve temizlik malzemesi dağıtıldığı, çocuklara 50’şer bin kitap, kırtasiye, bot, kaban yardımı yapıldığı, 13 bin aileye her gün evdeki kişi sayısına göre ekmek ulaştırıldığı belirtilen açıklamada, mevsimine göre ucuzlayan bazı gıda maddelerinden de toplu alımlar yapılarak, yoksul vatandaşların sevindirildiği ifade edildi.

         Açıklamada görüşlerine yer verilen Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, Başkan Melih Gökçek’in talimatıyla Samsun ve Trabzon civarından 40 ton hamsi satın aldıklarını ve ihtiyaç sahibi 13 bin aileye ücretsiz dağıttıklarını kaydetti. Şeker, açıklamasında şunları belirtti:

“Büyükşehir Belediyesinden yardım almak için başvuran ihtiyaç sahibi 13 bin aileye her gün ekmek dağıtımı yapıyoruz. Hamsileri de zorlukla ayakta duran bu ailelere ulaştırmayı uygun gördük. Her gün 300 noktada bu vatandaşlarımız ellerindeki kartlarla ekmeklerini alıyorlardı. Onlara bugün hamsi sürprizi yaptık. Ekmek yardımı alan vatandaşlarımıza imzaları karşılığında 3 kilogram da hamsi dağıttık” diye konuştu.

Sosyal yardımların 365 gün aralıksız sürdürüldüğünü vurgulayan Şeker, mevsimine göre ucuzlayan sebze ve meyvelerden toplu alımlar yaparak, sofraları biraz olsun renklendirmeye çalıştıklarını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşların öncelikle kira kontratı, öğrenci belgesi, araç kaydı, maaş bordrosu, muhtarlıktan alınan fakirlik ilmühaberi, ailede engelli veya hasta varsa raporunu beraberinde getirerek, belediye görevlilerinin vereceği başvuru formunu doldurması gerekiyor. Başvurular, Etlik Osmanlı İş Merkezi, Sincan Mareşal Çakmak Mahallesi Lise Caddesi No 5’teki Yardım Bölümü ve Çubuk’ta Yavuz Selim Mahallesi PTT Caddesi No: 7/A adresine yapılabiliyor. Başvurular değerlendirilirken şehit aileleri ve gazilere öncelik veriliyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.