• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

10 Mart 2009 21:39

Çağlayan; “Esnaf ve Sanatkâra Sonuna kadar Güveniyoruz”

zafer-caglayan

Seçim atmosferinin yükseldiği şu günlerde Çubuk’ta Gövde gösterisi yapan Çubuk Sanayi sitesine konvoylarla gelen Ak Partililer sanayi esnafının sorunlarını dinledi.

Yerel seçimler ve çalışmaları hakkında bir konuşma yapan Ak Parti Çubuk Belediye Başkan Adayı Lokman Özden; Sanayi esnafına çalışmalarından bahsederek, “Çubuk’u Ankara’nın parlayan yıldızı yapacağız” dedi.

Özden’in ardından da bir konuşma yapan Çağlayan, Çubuk ve Akyurt arasında uluslararası çapta faaliyet gösterecek bir fuar alanı yapacaklarını, bu alanın dünyanın en büyük fuar merkezlerinden birisi olacağını açıkladı.

Bakan Çağlayan, Çubuk’ta esnaf ve sanatkârla bir araya geldi. Çağlayan yaptığı konuşmada, Çubuk bölgesinde Organize Hayvancılığın kurulması için çaba harcadıklarını söyledi.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanlığında Havalimanı Bölgesinde Çubuk ve Akyurt’ta bir fuar alanı kurulmasını hayal ettiğini kaydeden Çağlayan, ilçede uluslararası çapta bir fuar alanı yapacaklarını, bu merkezin dünyanın en büyük fuar merkezlerinden birisi olacağını dile getirdi. Çağlayan, bu sayede bölgede restoranlar, oteller açılacağını ve vatandaşların iş imkânlarının artacağını belirtti.

Çağlayan, Ak Parti iktidara geldiğinde dünyanın 26’ıncı büyük ekonomisi olan Türkiye’nin 6 yılda 16’ıncı sıraya yerleştiğini belirtti. Çağlayan, 230 milyar dolarlık GSMH’ sinin 2008 itibariyle 750 milyar dolara çıktığını dile getirdi. Çağlayan, 6 yıl önce Türkiye’nin dışarıdan aldığı her 100 liralık borç için 63 lira ödediğini kaydederek, “GSMH’ nın yüzde 70’i borçtu. Türkiye bir borç batağına saplanmıştı. Bugün bu oran yüzde 35’e, ödediğimiz faiz ise 11-12 liraya geriledi. Bütün komşularımızla dostluk ilişkileri kurduk. Bazı komşularımıza yaptığımız ihracatı 4 kat, bazılarına yaptığımız ihracatı 8 kat artırdık. Esnaf ve sanatkâra sonuna kadar güveniyoruz. İşimiz hizmet gücümüz böylesine güzel millet” diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.