• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

30 Aralık 2009 23:25

ÇAYM Kuruçay Müzesini Gezdiler

kurucay koy muzesiAnkara Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi, üyelerine yönelik kültür ve tarihi bir gezi düzenledi.

Merkez üyesi 24 yaş üstü 16 bayanın katıldığı gezide Çubuk Kuruçay Köyü’nde,’Yaşayan Tarih’ sloganıyla açılan tarih müzesinin ziyaret edildiğini kaydeden Merkez Müdürü Ahmet Tandoğan, ziyarette köy konağında köy muhtarı Mükremin Öztürk’ten Kuruçay Köyü ve Tarih Müzesi ile ilgili bilgi alındığını söyledi. Tandoğan, ’’Muhtardan alınan bilgilerin ardından, köy halkının geçmişten bugüne kullandığı ev eşyaları, yöresel kıyafetleri, tarihi değeri olan birbirinden değerli kitapları ve tarihi belgelerinin de aralarında olduğu müze üyelerimiz tarafından hayranlıkla gezildi’’dedi.

Gezinin son bölümünde köy konukseverliğinin en güzel örneklerinin yaşandığını belirten Tandoğan, ’’Köy konağının toplantı salonunda, Anadolu’nun o sıcakkanlı, misafirperverliği ve paylaşma duygusu ile Kuruçaylı hanımlar pişirdiği sıcacık köy ekmeği, çay ve meyve ikramıyla üyelerimize unutulmaz dakikalar yaşattılar. Bizde Aile Yaşam Merkezi olarak köy muhtarına köy okulunda kullanılmak üzere top, forma ve ansiklopedi hediye ettik.  Düzenlediğimiz faaliyetlerle sosyal gelişime ve değişime destek sağlamayı sosyal bir vazife olarak benimseyen merkezimiz buram buram tarih ve kültür kokan bu ve buna benzer köylerimize olan gezilerimiz deva edecek’’ diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.