• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

27 Temmuz 2016 20:06

Çocuklardan Büyüklere Dua

Çocuklardan Büyüklere Dua

cubuk demokrasi sehitlerine duaÇubuk’ta çocuklara yönelik düzenlenen yaz Kur’an kursu öğrencileri, hocalarıyla birlikte demokrasi şehitleri için Kuranı Kerim okudu, dua etti.
Kursiyerler, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi bir grup asker tarafından düzenlenen darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitleri ve yaralı gaziler için minik yürekleriyle darbeye anlam veremezken küçük ellerini semaya açtı.
Masun gözlerle bakan minikler, bir daha böyle olayların yaşanmaması için hep birlikte dualar ettiler.
Yıldırım Beyazıt Mahallesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Cami’sinde 4 hoca tarafından 117 öğrenciye Kuranı Kerim, ibadet, sier, itikat ve ahlak dersleri gibi dini eğitim veriliyor.
Bu gün ve her gün demokrasi şehitleri için sürekli dua ettiklerini belirten cami imamı Ferhat Özen: “Ülkemizde 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişimi sonrasında anne ve babalar Ankara’nın değişik bölgelerinde nöbet tutarken, çocuklarımızda onlar için burada dua ederek destek veriyor. Allah şehitlerimize rahmet, yaralılara da acil şifalar versin. Mevla’m vatanımıza milletimize bu tür acılar yaşatmasın” diye konuştu.
Kurs hocası Osman Bostan ise; “Çocuklar o acıyı çok hissetmiş, uçak ve silah sesinden çok korkmuşlar. Bizde bunu hissettik. Minik bedenlere bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yok” dedi.
Ayrıca Kuran’ı Kerim Kursu’nda öğrenim gören öğrencilerin demokrasi şehitler için indirdikleri hatmi şeriflerin duası yapıldı.
Her sabah 10:00’da başlayan kurs, duaların okunması ve öğle namazının kılınmasıyla son buluyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.