• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

24 Şubat 2009 01:33

Çubuk Adayları Birlik Mesajı Verdi

aday-vwe-ilce-baskanlari

Çubuk MHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Gökmen Çubuk Belediye Başkan Adayları, İlçe Başkanları ve Basın mensupları ile bir toplantı tertip etti.

Çubuk’ta seçime katılacak MHP, DSP, BBP, AK PARTİ, CHP, SP, olarak 6 siyasi partinin belediye başkanları ve ilçe teşkilat başkanları Çubuk’ta ilk kez böyle bir toplantı düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Çubuk MHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Gökmen yemekli basın toplantısında Başkan Adaylarını bir araya getirdi.

Toplantının amacının istişare yapmak olduğunu belirten Gökmen; “Seçim demokratik bir yarıştır. Burada bir kişi kazanacak. Sonuçta hepimiz Çubukluyuz. Yarın yine hep beraber olacağız. Bu konuda bir birimizi üzmeye gerek yok. Seçimlerden önce ortak bir karar alalım. Toplu bir anlaşma yapalım. Burada amacımız düzgün bir seçim atmosferi yaratmaktır” diye konuştu.

Adaylar ve ilçe başkanları, İlçe Seçim Kurulunun 29 Mart 2009 seçimlerinde uyulması gereken kuralların dikkate alınmasını istediler. Düzenlenen toplantıda böyle bir ortam Çubuk’ta bir ilk oluşu dikkat çekti. Adaylar güzel bir tablo sergileyerek birlik beraberlik mesajı verdiler.

Pankart ve yapılan anonsların ilçe de görüntü ve gürültü kirliliğine sebep olduğunu belirten adaylar bunun için itina göstereceklerini dile getirdiler.

Belediye Düğün Salonunun siyasi partiler tarafından kullanılması için ortak bir karar alındı. Salonlarda yapılacak olan toplantılar için belediye anons cihazlarından anons yapılması, evlere bayrak asmayla ilgili seçim sürecinde bayrak lama yapılacak cadde ve sokakların belirlenmesi konusu görüşülerek, konunun İlçe Seçim Kurulu ve Çubuk Kaymakamlığı’na iletilmesi kararına bağlandı. Toplantı da ortak bir karar almak için bir daha ki toplantı için söz alındı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.