• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

17 Şubat 2009 23:57

Çubuk Ak Partiden İlk İstifa Haksever’den

Çubuk Ak Parti den istifa eden Süleyman Haksever BBP’ye saflarına geçti.

Refah Partisinden 1994-1999 yılları arasında Çubuk Belediye Başkanlığı yapan ve Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı BELPA şirketinde Genel Müdür Yardımcılığı görevinden istifa ederek Ak Partiden Çubuk Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Süleyman Haksever, Ak Partiden istifa ederek BBP’ ye geçti.

Bir süre önce Ak Partiden Çubuk belediye başkan aday adayı olduğunu belirten Haksever, ilçe teşkilatının yanlış uygulamalarından dolayı istifa ettiğini söyledi. Kendisine ve diğer aday adaylara haksızlık yapıldığını iddia eden Haksever, Ak Parti İlçe Başkanının aday tespiti konusunda kendilerine söyledikleri kriterlerin hiç birini uygulamadığını ifade etti. Haksever, istifası hakkında şunları söyledi:” Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Tuncay Acehan, teşkilat binasında belediye başkan aday adaylarının huzurunda, aday tespitinin belirlemesinde hangi esaslar ve kriterleri dikkate alınacağına dair şu ifadelere yer verilmiştir. Bunlar sırasıyla Halk oylaması (anket), parti temayül yoklaması, Ak Parti İlçe Teşkilatının görüşleri esas alınarak Ak Parti Çubuk belediye başkan adayı belirleneceği ve böylelikle halkın ve parti teşkilatının isteyeceği aday adayı arkadaşımızı partimizin adayı olarak göstereceklerini ifade etmişlerdi. Ancak parti tarafından yaptırılan halk oylamasında birinci, Parti teşkilatları temayül yoklamalarından ikinci çıkmama rağmen ilçe başkanının demokratik tercihten öte maalesef tamamen tarafgir ve ileriye yönelik seçilmesi halinde daha iyi yönlendireceği düşünce ve ilkesinde hareketle şahsi inisiyatifi ile Ak Parti Çubuk belediye başkan adayı belirlenmiştir” dedi

Belediyeciliğin, bilgi, birikim, tecrübe, liyakat ve ehliyet istediğini ifade eden Haksever, ilçe başkanın şahsi ve dünyevi zaaflarıyla birlikte ufuksuz-vizyonsuz yaklaşımlarla hareket ettiğini iddia etti. Haksever, ilçe başkanının ilçenin siyasi, ekonomik, kültürel kaderiyle oynadığını ve belediye başkan adayı tespitinde gösterdiği tutum ile davranışlarıyla da halk nezdinde infiale yol açtığını iddia etti.

”BENİM ADAY OLAN ARKADAŞIM İLE HİÇ BİR PROBLEMİM YOKTUR”

Ak Parti Çubuk ilçe Başkanının demokrasicilik oyunu oynadığını iddia eden Haksever, insanların kişilikleri, haysiyetleri ve itibarıyla oynandığını ifade etti. Teşkilatın Çubuk’ta kimi aday gösterirsek, o kazanır mantığıyla hareket ettiğini belirten Haksever, sözlerine şöyle devam etti:” Ak Parti Çubuk Belediye Başkan Aday tespitini bizzat ilçe başkanı kendisi belirlemiştir. Tepkim sadece yapılan yanlışlıkların karşısında olmak içindir. Benim aday olan arkadaşımla hiçbir problemim yoktur. Benim serzenişim benim sitemim ilçe başkanın şahsı ile ilgilidir. İlçe teşkilat üyelerinin hiç birini kapsamamaktadır. Şuanda Ak Parti kendi kabuğuna çekilmiştir” şeklinde konuştu.

”MELİH GÖKÇEK’İN BÜROKRATIYIM”

Melih Gökçek’in Bürokratı olduğunu ve BBP’ sine geçişini kendisine söylediğini ifade eden Haksever, Bundan sonra BBP’ sinde hizmet edeceğini ifade ederek şunları söyledi:” Bana tüm partilerden teklifler geldi. Büyük Birlik Partisinden de bir teklif geldi. Halkımızın da teveccühü ile BBP katıldım. Biz ilçenin makus tarihini değiştireceğiz ve belediyeyi ilçe halkı ile beraber yöneteceğiz. Yönetilenden ziyade yöneten bir belediye anlayışı içinde olacağız. Her türlü sorunların da üstesinden geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

İstifa dilekçesinde tüm bu yapılan oyunları mahşeri kübra’ya havale ettiğini yazan Haksever, ilçenin sergilemiş olduğu tutum, davranış, anti demokratik söylem ile uygulamalarından dolayı kınadığını ve bu vesile ile Ak Partiden istifa ettiğini dilekçesinin sonuna ekledi.

”AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DR.TUNCAY ACEHAN, İDDİALARI RET ETTİ”

Ak Parti İlçe Başkanı Dr Tuncay Acehan, ilçe teşkilatı ve kendisi hakkında yapılan iddiaları ret ederek, adayı sadece kendisinin ve ilçe teşkilatının belirlemediğinin altını çizdi. Acehan, adayın belirlenmesi hakkında şunları söyledi; ”Aday belirlemesi konusunda partimizin daha önce yaptığı açıklamalardan da bilindiği üzere bir dizi metotlar uygulamıştır. Genel Merkezin ve İl Teşkilatının özel metotlarla yürüttükleri aday belirleme sistemleri, temayül yoklaması, anketler, yapılan istihbaratlar ve bölge Milletvekillerinin görüşleri alınarak aday tespiti yapılmıştır. Burada mutlaka ilçe teşkilatının da rolü olmuştur ancak genel belirleyici Genel Merkez ve Başbakanımız olmuştur” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.