• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

22 Ekim 2010 16:10

Çubuk Beyaz Tv’de

Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Mülayim Yollarda programı bu hafta Çubuk’u ziyaret etti.

Çubuk Belediyesi Merkez Atatürk parkı içerisinde vakit geçiren emekli vatandaşlar, meraklı kalabalık diğer yandan, Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Mülayim Yollarda programının konukları oldular.

Sempatik programcı Mülayim, Çubuk Atatürk Parkı içerisinde ki Yaşlı bir amcaya Çubuk’un neleri meşhur diye sorunca, yaşlı amca’nın cevapları herkesi kırdı geçirdi.

Atatürk Parkı içerisinde yer alan, Yöresel ürünlerin satıldığı stantları ziyaret eden, Mülayim Satıcı ile sohbetinde bazlama ve gözleme ile alakalı soruları satıcıya zor anlar yaşattı ama zeki ilçe insanımız bazlamacı ablamız, soruların altında kalmadı. Bazlama almaya gelen vatandaşla kısa bir söyleşi yaptı.

Ardından Çubuk İlçesi’nin Meşhur Turşuları’nın satıldığı “Koçum Turşuculuk Satış Mağazasını Ziyaret etti,röportaj esnasında çalan telefonu açan Mülayim ilk siparişini aldı.

Hemen hemen her çeşiti yapılan  turşuları gören Mülayim, özellikle Karpuz ve Patlıcan turşularını görünce şaşırdı,bunu buraya nasıl soktunuz dedi.

Satıcı cevaben ; meslek sırrı dedi.

Meraklı Mülayim Sorusunu bir kez daha sordu ,satıcı  meslek sırrını kulağına fısıldadı,şaşıran mülayim aaaa dedi.

Turşu çeşitlerini merak eden programcı Mülayim;Say bakalım Çeşitlerini dedi.

30 çeşit turşu var, ama sen 10 tanesini say bakalım dedi,

İlk sırada;Salatalık, kelek, fasulye patlıcan dolma, lahana sarma, domates ezmesi, biber çeşitleri, karnı bahar, brokoli, havuç, pancar, kırmızı lahana değiştir, biber türlü, turşu salatası, erik, elma, armut, ahlat yeter efendim dedi.

Mülayim maşallah abi 30 çeşit dedik 29’unu saydı valla dedi.

Hastalıklara, astıma iyi geliyor dedi. Dünyaca ünlü Çubuk ”Agat Taşı” imalatçısı Ahmet Keser ile Agat taşı’nın bilinmeyenlerini anlattı.

 Taşın özellikleri merakla sordu;

Agat taşı ustası; stres, yorgunluk, nazara iyi geldiği söylenir,bereket taşıdır,mide bulantısına iyi gelir,prostata iyi gelir,bu cevaba şaşıran Mülayim Gerçekten iyi geliyor mu dedi; Agat ustası da gelir gelir dedi devam etti,yüksek ateşli hastalıklara,cinsel problemlerde,hamilelere iyi geldiği,kadın hastalıklarına ve sara hastalığına iyi geldiği söyleniyor…

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.