• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

14 Mart 2010 00:11

Çubuk Çayı Temizleniyor

cubuk cayiÇubuk’un içerisinden geçen ve ilçeye ismini veren Çubuk çayı Çubuk Belediyesince temizleniyor.

Çubuk Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından başlatılan çalışmalarla derenin kenarındaki bitkiler içerisinde biriken çamur ve diğer atıklar temizleniyor. Yıllarca akmayan Çubuk çayında, son bir aydır akmaya başlamasını fırsat bilen Çubuk Belediyesi derenin içerisinde biriken atıkları iş makineleri ile temizlemeye başladı.

Çayda biriken çamur ve atıklar nedeniyle sıcaklarda oluşacak kokuları önlemek için  Çubuk Çayının Yeşil Çubuk Parkından itibaren ıslah ve temizleme çalışmalarına başlandığını kaydeden Belediye Başkanı Lokman Özden, amaçlarının Çubuk’u temiz ve yeşil bir ilçe haline getirmek olduğunu söyledi. Rasgele çöpleri dere yatağına atan vatandaşlarımızın daha duyarlı davranması gerektiğini kaydeden Başkan Özden, çöplerden doğacak salgın hastalık gibi olumsuzlukların en başta çocuklarımızı ve ilçe halkımızı etkileyeceğini unutmamaları gerektiğini hatırlattı. Çubuk’ta yaşayan insanların başta kendisine, komşusuna ve yaşadığı çevreye saygısı olması gerektiğinin altını çizen Başkan Özden, sağlıklı bir ilçede yaşamak isteyen vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini ifade ederek, ’’Rasgele çöp atanları ‘Alo Zabıta 153’ veya ‘Alo Temizlik 837 76 06’ telefonlarına bildirilmesi bir vatandaşlık görevidir. Çevreye duyarlı vatandaşlarla el ele verirsek, çevre kirliliği sorunlarından da kurtulmuş olacağız’’ dedi

Başkan Özden, iki İş makinesi 1 kamyon ve 5 personel ile devam eden temizleme işleminin herhangi bir sorun olmadığı taktirde bir hafta içerisinde tamamlanmasının planlandığını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.