• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

22 Şubat 2010 01:03

Çubuk Eskrim Sporcuları Yunanistan’a Gidecek

eskrim cubuk sampiyonaÇubuk Bekir Yılmaz Okulu Öğrencileri Bursa’da yapılan Eskrim Şampiyonasında rakiplerini yenerek Yunanistan’a, Yıldızlar Avrupa Şampiyonasına gidiyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapılan, 17 ilden 186 sporcunun yarıştığı yıldızlar B ve bir üst kategori olan yıldızlar A “Türkiye Şampiyonasında” Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor kulübü sporcuları üstün bir başarıya imza atarak final oynamayı başardılar.

 Bekir Yılmaz Gençlik ve spor kulübü sporcuları Enver Yıldırım Bursa’lı rakibi Emre Cokal’ı ve Eren Ayhan yine Bursalı rakibi Armağan Sıkçalı’yı  yarı finalde yenerek birbirinin rakibi oldular.

Eren Ayhan’ı 15 – 9 yenen Enver Yıldırım 1. olurken aynı kulüpten Eren Ayhan 2. oldu. Final oynayan Bekir Yılmaz İ.Ö.O. sporcuları Türkiye Eskrim Federasyonunun genel klasmanında üst sıralara yükselerek Yunanistan’da yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Mart ayında Yunanistan’da gidecek olan sporcular hem Türkiye’yi hem de Çubuk’u temsil ederek altın madalya için mücadele edecekler.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.