• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

01 Aralık 2013 15:37

Çubuk İnşaatta Ön Plana Çıktı

hanefioglu insaat yapi mustafaÇubuk’ta inşaat sektörü gün geçtikçe hızla büyümeye devam ediyor.

İlçede talebin artması neticesinde ortaya çıkan birçok inşaat, yeni sahipleri için tek tek gökyüzüne yükseliyor.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Hanefioğlu İnşaat Emlak Firma Sahibi Mustafa Hanefioğlu: “Çubuk’ta ulaşım kolaylığı olması inşaatı bir sektör haline getirdi. İlçemizde alt yapı hizmetlerinin yapılması ve arkasından yeni yolların açılması yapılaşmayı artırmıştır. Tabi bunun yanı sıra hükümetin istikrarlı olması, ekonominin canlanması ile kendine güvenen her vatandaş bir ev sahibi olma düşüncesinde. Ev fiyatları sabitliğini korurken, kullanılan malzeme ve kalite de yükseldi” dedi.

İNŞAATÇILARA SIKI DENETİM

İnşaatçılara sıkı denetim geldiğini de belirten Hanefioğlu: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, inşaat malzemelerinin denetimini usulüne uygun yapmayan teknik müşavirlik kuruluşu, laboratuar ve denetçilere ağır para cezaları uygulanacağı bildirisinde bizde inşaatlarımızda kurallara uygun, kaliteli malzeme kullanıyor ve teknik açıdan daha dikkatli oluyoruz. Biz elimizden geldiği kadar kaliteli, düzgün, yasa ve standartlara uygun, güzel görünümlü, güvenli sağlam yapılar inşa ediyoruz” diye konuştu.

BİRÇOK ÇALIŞANA İŞ VE İSTİHDAM SAĞLANIYOR

İnşaat sektörünün canlanması ile çevre illerde de birçok insana istihdam ve iş kapısı sağladığını kaydeden Hanefioğlu: “Bu işten netice de birçok insan evine ekmek götürüyor. Bir insana ekmek kazandırmanın mutluluğunu yaşamak güzel bir duygu. İnşa ettiğimiz yapılarda Yeşil Çubuk’un adına yakışır, yapılarımızda, yeşil çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışması yaparak, gelecek nesil evlatlarımıza güzel bir gelecek hazırlıyoruz. Şuan ilçede en büyük sektör olan inşaatta vatandaşlarımız güvenle bizden binalarını anahtar teslim alabilirler. Çubuk belediyesinin de inşaat sektörüne sağlamış olduğu kolaylık ve yardımlarından dolayı, sektörümüzün bu hale gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.