• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

03 Ocak 2010 21:50

Çubuk Merkezde Yollar Genişletiliyor

cubuk yol calismasiÇubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesinin cephesinin bulunduğu Ankara Bulvarında yol genişletme ve kaldırım çalışması başlattı.

 Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ankara Bulvarı’nda Yeni Şabanözü Kavşağı’ndan Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesine kadar olan yerdeki yol genişletme çalışmasının ardından, Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesinin cephesinde de çalışmalarının başladığını söyledi.

 ”Yol medeniyettir” anlayışı ile hareket ettiklerini söyleyen Başkan Özden, şu bilgileri verdi: ”İlçemizin girişi konumunda olan Ankara Bulvarı’nın Gazi Üniversitesi bölümünde 3 metre genişliğinde toplamda 10 bin 800 metre alanda süren genişletme ve düzenleme çalışmasının bir kaç ay içinde tamamlanmasını hedeflemekteyiz. Genişletme çalışmasında burada bulunan ağaçların kuru olanları kesilirken, yaşları genç olanlar ve taşımaya müsait olan ağaçları da başka parklarda değerlendirmekteyiz. Kaldırıma denk gelen ağaçlarda mevcut yerlerinde değerlendirilecektir” diye konuştu.

 Gelişen ve modernleşen kentte bu yolun trafik açısından sıkışık, dar ve uygun olmayan bir yol olduğunu ifade eden Başkan Özden, ”Çalışmalar bittiğinde refüjlü, aydınlatılmış, çiçeklendirilmiş estetik bir bulvar olacak. Yeni yapılan Çubuk Devlet Hastanesi ve yerleşkede de fakültelerin kurulması ile Ankara Bulvarı muhteşem olacak. Yapılan bu çalışmalarla daha güzel bir Çubuk ortaya çıkarken ayrıca Ankara’nın cazibe merkezi haline gelecektir” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.