• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

26 Haziran 2010 11:00

Çubuk MHP İlçe Başkanı Recep Öz’den Kınama

MHP          Çubuk İlçe Başkanı Recep Öz, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 10 askerin şehit 14 askerin yaralanmasına sonuçlanan PKK saldırısına “Kanlı katillere lanet ediyoruz. Bu sonucun sorumlusu siyasi iktidardır” sözleriyle tepki gösterdi.

 Başkan Öz, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 10 askerin şehit olduğu, 14 askerin yaralandığı PKK saldırısı ile ilgili yaptığı basın açıklamasında. Şehitlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dilediklerini söyleyen Başkan Öz, şöyle konuştu:

 “Bu saldırı karşısında milletçe metanetimizi koruyarak paniğe kapılmadan birliğimizi artırmamız ve terör örgütünü lanetlememiz gerekiyor. Kanlı katillere lanet ediyoruz, bu sonucun sorumlusu siyasi iktidardır. Türkiye’yi Türk milleti adına AKP yönetmektedir. İnsanlarımızın can güvenliğini temin etmek sorumlusu da bu hükümettir. Hükümetin uyguladığı politikalar, duruşu ve teröre yaklaşımı yanlıştır. Sekiz yılın sonunda Türkiye kan kaybetmektedir. Terörle mücadeleyi yalnızca güvenlik güçlerine havale etmek doğru değil. Arkasında siyasi irade gerekiyor. Siyasi iradenin zaafı ve yanlış politikaları da terörü cesaretlendirmektedir. Terörün kat ettiği mesafe ve cüretin kaynağı AKP iktidarı ve Başbakan’ın yanlış tavırlarıdır, PKK açılımıdır. Terörle uzlaşılarak kanın durmayacağını anlamak mecburiyetindeler. PKK terör örgütünün bu gece otaya koyduğu eylemin sonucunda hükümetin, Başbakanın, İçişleri Bakanı’nın Milli Savunma Bakanı’nın millete karşı ‘biz bu işi başaramadık’ diyerek bir özür borcu bulunmaktadır. Siyasi sorumluluğu üzerlerine alarak daha fazla kan akmasının durdurulabilmesi için takip ettikleri politikalardan vazgeçmeleri gerekmektedir. Özellikle PKK açılımının bir yıkım projesi olacağını ilk günden beri ifade eden MHP Genel Başkanının bu sözlerine ve çözümlerine itibar edilmelidir” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.