• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

09 Kasım 2010 18:16

Çubuk Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesinde Halk Toplantı

Çubuk ilçe Belediye Başkanı Lokman Özden, Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi’nde halk toplantısı düzenledi.

muhsin yazicioglu mahllesi acilis

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği mahalle toplantısında Başkan Özden, mahallede yapılan çalışmaları anlattı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yürüttüğü çalışmalara ilişkin halkın görüş ve önerilerini almak amacıyla Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi’nde ‘Halk Toplantısı’ düzenledi. Yayla Karadeniz Restoranda düzenlenen toplantıda konuşan Özden, mahallede bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlattı. Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi’nin yeni bir mahalle olduğunu ve önceki ismiyle Yıldırım Beyazıt Mahallesi olduğunu hatırlatan Özden, ‘Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Şabanözü Kavşağından Sünnü Bulvarı’na kadar olan alanda açılmadık hiçbir yol bırakmadık. İmarı olup da bu güne kadar çeşitli nedenlerle hiç yol açılmayan bu bölgede, imara uygun olarak tüm yolları açtık. Yolunu açtığımız yerlerde de şimdi ASKİ tarafından kanal çalışması başladı. Diğer kurumlardan TEK, Telekom ve Doğalgaz içinde bu bölgelerde çalışmalarına başlamaları için yazılarımız yazdık ve çalışma yapmaları için bekliyoruz. İnşallah çalışmaların bitimi ile de yollarda tekrar düzenleme yapacağız’ dedi.

Özden, konuşmasının ardından vatandaşlara sırayla söz verdi. İlçede yapılan çalışmaların yerde olduğu gibi havadan da takip edildiğini söyleyen Murat Turhan, ‘Ben havalanın da çalışıyorum. Eğitim uçuşu yapan pilotlarımız siz Çubuk’u yeniden mi imar ediyorsunuz diye soruyorlar. Bu beni bir Çubuklu olarak gururlandırıyor’ diye konuştu. Turhan, belediye başkanına yollarını yaptıklarından dolayı teşekkür etti ve hizmetlerin bu şekilde devam etmesini istedi.

         Hatice Erkan, ilk defa mahallelerinde bir belediye başkanının bu şekilde toplantı yaptığını söyledi. Erkan, sözlerine şöyle devam etti:

“Öncelikle mahallemize gelerek bu şekilde bizlere yaptıklarınız ve mahallemiz için yapmayı düşündüklerinizi anlatmanız bizleri çok mutlu etti. İsteklerimizi, taleplerimizi ve şikayetlerimizi dinlemenizle bizleri onura ettiniz. İlk defa mahallemizde böyle bir toplantı yapıldı. Çubuk Ankara yolu yapıldı ve çok ta güzel oldu. Ancak karşıdan karşıya geçişlerde problem yaşıyoruz. Özellikle yaşlılar kaldırımların yüksek olması nedeniyle karşıdan karşıya geçemiyor. Bu konuda bir çalışma yaparsanız seviniriz” dedi.

Mahallelerinde hayvancılığın yoğun şekilde yapıldığını ve bu nedenle de koku oluştuğunu kaydeden Hüseyin Biçer de bazı ahır sahiplerinin atıklarını gelişi güzel attığını ve bundan dolayı da sinek oluştuğunu ifade etti.

Vatandaşların istek ve taleplerini iletmesinin ardından soruları cevaplayan Başkan Özden, ilçe merkezinde bulunan ahırların kaldırılmasına ilişkin çalışmaların devam ettiğini ve bu konuda ahırsa sahiplerine süre verdiklerini hatırlattı. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün de ahırlara yer gösterilmesi konusunda bir çalışma yaptığını kaydeden Özden, ‘Bizim niyetimiz insanları işi ve aşıyla uğraşmak değil. İlçenin yaşanabilir ve modern bir kent oluşmasını sağlamaktır. Bunun için de şehirde ne yapılması gerekiyorsa bizi onu yapacağız. Hayvancılık yapacak insanlarımıza da şehrin dışında yeni alanlar gösteriyoruz. İlçemizde yaşayan yaklaşık yüz bin insanımızın hepsini düşünerek çalışmalarımızı yapıyoruz. Gençlerimizin istekleri olan park ve Oyun sahasına da gelince, bu konuda diğer mahallelerimizde çalışmalarımıza başladık, inşallah burada da yakın bir zamanda yapacağız’ dedi.

Özden, bu toplantıların her mahallede devam edeceğini de sözlerine ekleyerek toplantıyı kapattı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.