• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

16 Ağustos 2015 13:57

Çubuk Tehlike Geçirdi

Çubuk Tehlike Geçirdi

cubuk firtina minare adliye sarayi (2)

Çubuk’ta akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur, dolu ve fırtına sonrası oluşan afet oluştu.

Her şeyin yarım saat için de olup bittiği akşam sonucunda Çubuk adliye sarayının çatısı, merkez cami kebirin minaresi ve evlerin çatısı uçarken, birçok iş ve evlerin bodrum katlarını su bastı.

Derelerden taşan yağmur suları ev ve işyerlerini basarken istinat duvarları devrildi. Dolu birçok tarım arazilerine ve ürüne zarar verdi. Fırtına ise birçok yerde evlerin çatıları uçurarak, ilçenin değişik bölgelerinde büyük çapta hasar meydana getirdi. Parklarda bulunan ağaçlar ikiye ayrıldı. Araçlar sular altında kaldı. Elektrik telleri koptuğu için bazı bölgelere bir süre elektrik verilemedi.

Fırtına sonrası polis, sağlık ve itfaiye ekipleri ilçe genelinde seferber olurken, TEDAŞ yetkilileri ise bölgede çalışma başlatıldığını bildirdi.

Olay yerlerini inceleyen Çubuk kaymakamı Cemal Şahin, “Çok şükür herhangi bir can kaybımız yok. Maddi hasar tespit çalışmaları başlatıldı. İlçemiz adına için büyük geçmiş olsun” dedi.

Çubuk belediye başkanı Tuncay Acehan ise, “İlk belirlemelere göre adliyemizin çatısı uçtu, merkez camimizin minaresinde de yine göçme oldu ve en az üç tane evimizde de büyük hasar mevcut şu anda. Çok sayıda evi su basması şikayetiyle karşı karşıyayız. Belediye ve ASKİ ekiplerimiz şu anda sırayla yardım için buraları geziyorlar. Cenab-ı Allah bu tür afetleri inşallah bir daha göstermesin” diye konuştu.

Hafta sonunda meydana gelen olayda adliye binası Pazartesi günü mesai için kapalı olacağı tahmin ediliyor.

Müfit ONBAŞI (DHA)

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.