• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

30 Mayıs 2011 18:54

Çubuk Toki Konutları Yükseliyor

Çubuk Toki Konutları Yükseliyor

Çubuk’ta TOKİ tarafından yapılan konutlar ile okul inşaatı devam ediyor.

Aşağı Çavundur Mahallesine bağlı bölgede Tahtayazı yolunda TOKİ tarafından yapılmakta olan 484 konut, Camii ve İş merkezinin inşaatı çalışmaları hızla devam ediyor. Düşük gelir grubu ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılan 30 bloktan, 12 bloğun kaba inşaatının tamamlandığını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, 24 derslik ilköğretim okulunun da temelinin atıldığını belirtti. TOKİ konutlarının özellikle ilçede kurulacak olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için hazırlık niteliğinde olduğunu vurgulayan Başkan Özden, düşük gelirli gruplarında konut ihtiyaçlarının yapılacak olan konutlarla giderileceğini kaydetti. Projenin çok hızlı bir şekilde devam ettiğini anlatan Başkan Özden, örnek dairenin büyük bir kısmının tamamlandığını ve konutlara talip olacakların yakın bir zamanda gidip inceleye bileceklerini ifade etti.

Proje kapsamında bölgede sosyal alanların, caminin, iş merkezinin ve okulun da yapılacağını hatırlatan Başkan Özden, 24 derslik ilköğretim okulunun temelinin atılarak bodrum katının tamamlandığını söyleyerek,’’Çok kısa zaman içerisinde yüzde onbeş oranında bir ilerleme kaydedildi. Firma yetkililerinin bize verdiği bilgiye göre Aralık ayında geçici kabulün yapılması hedefleniyor. Ayrıca konutların üst kısmında 24 derslik ilköğretim okulunun da temeli atılarak bodrum katı tamamlandı. Yapılacak okul ile birlikte ilçedeki derslik başına düşen öğrenci sayısında da azalma olacağını tahmin ediyoruz. Özellikle ikili öğretim yapılan bazı okullarımızda sayının azalması ile birlikte tekli öğretime geçilmesini umut ediyoruz.’’ dedi

Bu güne kadar TOKİ konutlarının ilçede büyük bir özlemle beklendiğini hatırlatan Başkan Özden, göreve geldikleri günden itibaren ilçe halkının beklentilerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek,’’Konutların yaklaşık maliyetinin 20 milyonu bulması bekleniyor. Bu yatırımları ilçemize kazandıran başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ekibine ve TOKİ yetkililerine ilçem adına teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

          Şantiyede yaklaşık 350 kişi ve onlarca iş makinesinin çalıştığını söyleyen Şantiye Şefi Cuma Yaman, toplamda 120 bin metrekare alana kurulacak konutların her birinin 2+1 konut şeklinde olacağını belirtti. Her bir bloğun 250 metrekare alana kurulduğunu ve toplam da 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını anlatan Yaman,’’ Her dairemiz ortak kullanım alanı dahil 65 metrekaredir. Binalarda ısı yalıtımına büyük önem veriyoruz. Hedefimiz Aralık ayında geçici kabulü gerçekleştirmektir’’ dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.