• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

28 Haziran 2016 10:10

Çubuk Turşusuna 642 bin TL

Çubuk Turşusuna 642 bin TL

cubuk tursusuÇubuk Ev Tipi Turşuculuk ve Kırsal Kalkınma Projesine Ankara Kalkınma Ajansınca kabul edilerek 642 bin lira mali destek sağlandı.

Çubuk Belediyesi tarafından hazırlanan proje hakkında bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ankara Kalkınma Ajansı’nın “Sosyal Sorunların Çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı” çerçevesinde hazırladıkları “Çubuk Ev Tipi Turşuculuk ve Kırsal Kalkınma” projesinin kabul edilerek, 642 bin lira mali destek sağlandığını belirtti.

Ajansla gerekli protokolünün imzaladığı projeyle tadı dünyanın birçok yerinde bilinen Çubuk turşusunun kalite ve lezzetinin daha da artacağını, bunun için üreticilere yönelik çalışmalar yapılacağını bildiren Acehan açıklamasında: “Çubuk turşusunun adı ve tadı sadece Türkiye genelinde değil yurt dışına kadar uzandı. Biz de belediye olarak bu lezzeti ve tadı koruyarak, geliştirerek gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Ayrıca, turşuculuk sektörüne de nitelikli iş gücü yetiştirilerek, hem ilçemizde yeni bir istihdam kapısı açılacak hem de turşu sektörünün üretim kapasitesinin artması sağlanılacak. Proje kapsamında belediyeye ait soğuk hava deposu yeniden dizayn edilerek, bir kısmı atölyeye çevrilecek burada uygulamalı eğitimler verilecek” diye konuştu.

TURŞU SEKTÖRÜNDE İŞ İSTİHDAMI ARTACAK

Başkan Acehan, projeye verdikleri destekten dolayı Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’a teşekkür ederek, projeyle bu alanda eğitim almış kişilerin turşuculuk sektöründe iş bulabileceği, yine başka kurumlarca sağlanan desteklerden yararlanarak, kendi atölyelerini kurup ev tipi turşu üretimine başlayabileceklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.