• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

25 Mayıs 2011 13:15

Çubuk’a Hanımlar Lokali Açılacak

Çubuk’a Hanımlar Lokali Açılacak

 Çubuk’a Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Hanımlar Lokali açılacak.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Hanımlar Lokali açılması amacıyla çalışmalara başladığını belirtti. Açılacak lokalin, Yavuz Selim Mahallesi Şeyh Şamil Bulvarı üzerinde olacağını bildiren Özden, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Selma Okuroğlu ile birlikte lokalde incelemede bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ilçelerine çeşitli yatırımlarda bulunduğunu kaydeden Özden, bunlardan birinin de açılacak Hanımlar Lokali olduğunu söyledi.

Özden, ilçelerine ziyarete geldiğinde ve daha sonra yaptıkları görüşmeler neticesinde Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçede yaşayan kadınların sosyal hayatın içinde daha fazla yer alması amacıyla lokal projesi için düğmeye bastığını vurgulayarak, “Kadınlara özel açılacak merkezde, uzman eğitmenler gözetiminde hanımlarımız spor yapabilecek. Ayrıca düzenlenen kurslar ve konusunda uzman eğitimcilerin vereceği seminerlerle birçok konuda bilgilenme imkanı bulacak. İçerisinde kurs odaları, spor salonu, hobi odaları gibi birçok alanda eğitim verilecek mekan yer alacak. Biz ilçemizde yaşayan annelerimizin, kardeşlerimizin de Büyükşehir Belediyemizin sunmuş olduğu nimetlerden faydalanmasını istiyoruz” diye konuştu.

Yapım çalışmaları hızla devam eden kadın merkezi yaklaşık 1000 metre kare büyüklüğünde ve iki kattan oluşuyor. Merkezde bilgisayar atölyesi, profesyonel spor aletlerinin olduğu spor salonu, soyunma odaları ve duş bölümü de yer alıyor. Aynı anda yüz kişiye hizmet verebilecek lokalin bir ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.