• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

01 Ekim 2017 22:40

Çubuk’a Şehit Ateşi Düştü

Çubuk’a Şehit Ateşi Düştü

Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK´lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda Cizre Komando Tugayı´nda görevli Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal ile güvenlik korucusu Dündar Page şehit oldu.

Şırnak-Cizre karayolunun 20. kilometresindeki Kaletepe üs bölgesi yakınındaki İkizce mevkiinde yol güvenliğini sağlayan asker ve güvenlik korucularına PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda Cizre Komando Tugayı’nda görevli Bölük Komutanı Yüzbaşı Mustafa Erdal ile güvenlik korucusu Dündar Page şehit oldu. 4 korucu da yaralanarak Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hain saldırı sonrasında havanın kararmasıyla kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyonların devam ettiği belirtildi.

Çubuklu Şehit 33 yaşında ki Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal, Satılmış ve Nursel oğlu, 03.05.1984 Ankara doğumlu, Ankara-Çubuk-Sarıkoz Nüfusuna kayıtlı, Evli, (1) erkek çocuk babası idi. Ankara Yenimahalle de oturan aileye acı olay ulaştı. Mustafa Erdal’ın Yenimahalle’de oturan anne ve babasına acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Şehit Erdal’ın baba ocağına Türk Bayrağı asılırken, haberi alan akraba ve komşuları taziyeye geldi.

Çubuk’lu şehidimiz Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal cenazesi Ahmet Hamdi Akseki Caminde öğle namazı gecikme olduğu takdirde ikindi namazında Ankara Cebeci Şehitliğinde toprağa verileceği bilgisine ulaşıldı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.