• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

05 Mart 2009 22:14

Çubuk’a Üniversite Sözü Verildi

gazi-univ-mhp

Mustafa Gökmen ve Belediye Meclis Üyesi adayları Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan’ı makamında ziyaret ettiler.

Çubuk MHP Belediye Başkan Adayı

Çubuk’a üniversiteyi kurmak için çalışmaların başladığını dile getiren Ayhan; “Çubuk’a Üniversitenin temelini atacağız. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve YÖK Başkanı ile görüştüm. Çubuk’a Üniversitenin temelini atacağız. Bunu söylüyorum. Üniversite ileriki tarihlerde Çubuk’a büyük katkı sağlayacak. En az15 bin öğrenicinin bulunacağı bir üniversiteyi kurmayı planlıyoruz. Dikkat ederseniz Ankara’daki üniversiteler hep batıda Eskişehir yolu üzerinde, ben bunu tersine çevirmek istiyorum. Sizlerde sonuna kadar destek verirseniz bunu yapacağız. Gazi’de, Ankara Üniversitesinde, ODTÜ’de ne varsa Çubuk’ta da o olsun. Bunu önümüzdeki sene başlatacağız” diye konuştu.

MHP Belediye Başkan adayı Mustafa Gökmen’de “Rektör Rıza Ayhan’ın Yüksek Okulun açılmasında büyük emeği olmuştur. Okulun açılmasını sağlamıştır ama kurdelesini kesmek nasip olmamıştır” dedi.

Gökmen, Çubuk’un hava alanına yakın olması dolayısıyla Özel Havacılık Yüksek Okulunun kurulmasını istiyoruz. Dileğine, Rektör Rıza Ayhan’da uygun olacağını belirterek, biz Çubuk’a tabelası olan bir üniversite değil, gerçek bir üniversite kurmaya çalışıyoruz. Çalışmaları bu yönde yapıyoruz” dedi.

Ziyaretten çok memnun kaldığını belirten Rektör Rıza Ayhan, yerel seçimlerde Gökmen ve Meclis Üyesi adaylara başarılar diledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.