• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

03 Mart 2016 16:17

Çubuk’a Yeni Trafik Lambaları

Çubuk’a Yeni Trafik Lambaları

kavsaklara trafik lambasi cubukÇubuk’ta bir vatandaşın BİMER’e yazdığı istek üzerine ilçede birçok tehlikeli ve ölümlü kazaya sebebiyet veren (Modalife) kavşağında trafik lambaları için çalışmalar başlatıldı.

Diğer taraftan ekiplerin Sefa Market Kavşağına da trafik lambaları koydukları bilgisi alındı. Yapılan çalışmalar neticesinde, şehir merkezinden başlayarak Şabanözü kavşağı, Yıldırım Beyazıt İ.O., hastane, modalife, mezbaa yolu, sefa market ve şehir dışı Şabanözü kavşakları arasına toplam 7 trafik lambası yapılmış oldu.

Sistemin kısa süre içerinde çalışacağı belirtildi.

Duyarlı bir toplum olunması gerektiğini belirten ilçe sakinlerinden Atalay Yığman: “Ben bu kavşağın yakının da ilerde oturuyorum. Burada birçok kazaya şahit oldum. Bu kavşakta sürekli maddi hasarlı, yaralanmalı ve ölümlü kazalar oluyordu. Daha fazla can ve mal kaybı olmaması için Başbakanlık İletişim Merkezi Bimer’e yazı yazdım. Vatandaşlık görevimi yapmaya çalıştım. Tabi sadece benim yazdığımla olmamıştır. Başkaları da yazmıştır. Bana gelen mail de işlemlerin başladığı ile ilgili cevap geldi.  Yetkililer bizi dikkate almış trafik lambaları için gerekli çalışmalar başladı. Ben de çalışmaları yerinde görmek istedim. Önemli olan insan hayatı, bu konuda herkesin duyarlı olmasını isteriz. Son olarak ta trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım” diye konuştu.

Kavşakta olan birçok kazanında televizyon ve gazetelerde yer aldığını söyleyen Yığman: “Umarım bu bir örnek olur, halkımız ilçemiz için bu tür önemli konuları yetkili mercilere iletir” diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.