• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

12 Ekim 2010 09:55

Çubuklu Minik Mucitler CEBIT 2010 Fuarında

Çubuklu Minik Mucitler CEBIT 2010 Fuarını Gezdi.

Çubuk Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çubuk Belediyesince kurulan Matematik, Fen Bilgisi ve Teknoloji Tasarım Uygulama Atölyesi’ne seçilen öğrenciler, İstanbul’da açılan Avrasya’nın en büyük bilişim fuarı CEBIT bilişim fuarını gezdiler.

Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim işbirliği ile Çubuklu minik mucitler, uzun zamandır merakla beklenen ve onbinlerce teknoloji meraklısının akın ettiği CEBIT bilişim fuarını gezdiler.  Fuarı Teknoloji Tasarım bölümü öğretmenleri eşliğinde gruplar halinde gezen minik mucitler, stantları tek tek incelerken, 2011 yılında yeni piyasaya sürülecek birçok teknoloji harikaları icatları yeni görme fırsatı buldular. Bir taraftan gezerek incelerken, bir taraftan da daha sonra incelemek için broşür toplayan minik mucitler, kendilerine bu fırsatı sunan başta Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak’a teşekkür ettiler.

Öğrencilerle birlikte kendilerinin de ilk defa CEBIT bilişim fuarını gezme imkanı bulduklarını söyleyen Atölye öğretmenlerinden Özgür Devrim, fuarda çok ilginç buluşlarla karşılaştıklarını kaydetti. Kendilerinin ve öğrencilerin ufkunu açan bir etkinlik olduğunun altını çizen Devrim, kendilerine bu fırsatı veren başta Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

’’ 2008-2009 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyet gösteren atölyemizde, ilk defa bu tip bir organizasyon yapılmıştır. Okullarda yaptığımız elemelerin hemen ardından yapılan bu etkinlik, öğrencilerimizin ve bizlerin motivasyonunu artıracaktır. Burada görüp incelediklerimizin ışığında öğrencilerimiz inşallah çok güzel projelere imza atacaklardır’’ dedi

Yol ve alt yapı gibi çalışmaların yanında sosyal belediyeciliğe de çok büyük önem verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Lokman Özden, eğitim ve öğretime verilen hiçbir yatırımın boşa gitmediğini ifade etti. Başkan Özden, geleceğin teminatı olan çocukların iyi bir eğitimden geçmesi ve teknolojinin tüm şartlarından yararlanması gerektiğini kaydederek, ’’Biz belediye olarak eğitim ve öğretim için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Çünkü çocuklarımız ülkemizin ve ilçemizin geleceğinin teminatıdır. Bu nedenle teknolojiyi yerinde görmeleri ve bu doğrultuda hedeflerini daha yüksek tutmak amacı ile çocuklarımızı Avrasya’nın en büyük fuarı olan CEBIT bilişim fuarına gönderdik. Küçük mucitlerimiz yeni projeleri ile ilçemizi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Bu etkinlikte belediyemizden de Bilgi İşlem Müdürlüğü personelleri öğrencilere öğretmenleri ile birlikte eşlik etti’’ şeklinde konuştu. 

Fuarda öğrencilerin ilgi odağı Turksat standı olurken, firma yöneticilerinden Hacı Veli Demirci, kendisinin yaptığı maket uydu ve roketleri öğrencilere göstererek bilgi verdi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.