• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

11 Şubat 2015 13:01

Çubuklu Sporcu Avrupa 2. Oldu

Çubuklu Sporcu Avrupa 2. Oldu

cubuk avrupa sampiyonuAntalya Belek’te yapılan Avrupa Minikler Açık Taekwondo Şampiyonasında Çubuklu Minik Taekwondocu Beyzanur Ağaören Avrupa 2’incisi oldu.

Avrupa 2’incisi olan Yücelhanspor kulübü sporcularından Beyzanur Ağaören, Ankara’nın ve Çubuk’un gururu oldu.  Bugüne kadar birçok müsabakada dereceler alan Yücelhanspor Kulübü sporcularından Beyzanur Ağaören’den ilk defa uluslar arası başarı geldi. Beyzanur Ağaören’in Avrupa 2’incisi olması ilçede sevinç yarattı.

Şampiyonada 1’inci liği şansız bir şekilde kaçıran Beyzanur ilk iki maçını rakiplerini nakavt ederek kazandı.  3’üncü maçını sayı ile kazanarak finale kalan Beyzanur 1’incilik maçında rakibine faul yaptığı gerekçesi nedeniyle diskalifiye ile yenik sayılarak şanssız bir şekilde 1’inciliği kaçırarak 2’inci oldu.

Spor camiasında son zamanlarda üst üste gelen başarıların tüm ilçeyi heyecanlandırdığını söyleyen Yücelhan Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Raziye Akgül, spora ve kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Raziye Akgül, şunları söyledi: “Avrupa şampiyonasına iyi başladık. Sporcumuz Beyzanur çok başarılı maçlar çıkardı. 1’inci ve 2’inci maçında rakiplerini nakavtla yendi. 3’üncü maçını sayı ile kazanarak finale kaldı. Finalde iyi mücadele etmesine rağmen diskalifiye ile yenilerek Avrupa birinciliğini şanssız bir şekilde kaçırdı. Şimdi bu turnuvada diğer minik sporcularımızın maçları var. Bu sporcularımızdan da başarı bekliyoruz. İnşallah bu maçlarımızdan da iyi sonuçlar alarak Çubuk’a madalyalarla dönmek istiyoruz. Bize bu turnuvada desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Tuncay Acehan ve Çubukspor kulüp Başkanı Fatih Işık’a minik sporcularımıza verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.