• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

19 Mart 2011 17:54

Çubukluklar Adaylara Tam Destek Verdi

Çubuk’ta Kurulan ve Çubuk’luları Temsil Eden Yıldırım Ahalisi Derneği Yönetimi Ankara’ya Ankara’lı Vekillerin Yakışacağını Savundu.

Ankara Milletvekilliği için Yerel Adayların desteklenmesi amacıyla bir toplantı düzenleyen Yıldırım Ahalisi Derneği Yönetimi birlik ve beraberlik konusunda kararlı olduklarını söyleyerek, Ankaralı Vekiller konusunda ısrarcı olacaklarını vurguladı.

Toplantıya Yıldırım Ahalisi Derneği Başkanı Yavuz Tansel Demirok, Genel Sekreter Hayati Türkileri, Çubuk Dernekleri Federasyonu Başkanı Recep Taş ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri,Ankara 2. Bölgeden Aday Adayı İşadamı Emin Kerimoğlu, ile diğer aday adayları Süleyman Akça, Ayşe Güner , Nejla Albayrak,, Seyit Koca, İlhan Yetişgin katıldı.

Çubuk’lu aday adaylarını misafir eden Dernek Yönetimi Başkentte bu güne kadar kontejyanların kullanıldığını ve Ankara’nın sorunlarının bu nedenle çözümlenemediğini ileri sürdü.

Çubuk’u Çubuklu bir vekilin temsil etmesi görüşünü savunan :Çubuk’lu Dernekleri Federasyonu Başkanı Recep TAŞ geçmiş dönemlerde yaşanan Mansur Yavaş örneğini vererek parti ayırmaksızın bu seçim çubuktan mutlaka aday çıkaracaklarını söyledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yıldırım Ahalisi Derneği Genel Sekreteri Hayati Türkileri ” Çubukta aktif olan bir derneğiz ve çalışmalarımız hızla devam ediyor. Burada yönetim kurulu üyelerimiz ile bir araya geldik ve Çubuklu Ankara’mızı en iyi temsil edeceğine inandığımız adayımızı destekleyeceğiz” dedi.

Yıldırım Ahalisi Dernek Başkanı Yavuz Tansel Demirok “Siyasi Seçimlerde , Sivil Toplum Kuruluşlarının etkisi ve başarısı çok fazla. Konfederasyon olarak ortak çalışmalarımız var. Ankara’da yerel milletvekili olmasının gereğini düşünüyoruz.Bizi yakından ilgilendiren 2. Bölgede yerel adayları görmek istiyoruz. Salih Kapusuz’unda Çubuk’a yaptıklarını unutmamaktayız. Ama yerel adayımız olsa kapısını rahatlıkla çalabileceğimiz ne güzel olurdu. Yerel adayda ısrarcıyız” şeklinde konuştu.

Özlemini çektiğimiz milletvekiline bu seçim kavuşmak istiyoruz diyerek söze başlayan Ankara Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş; ” Bu zamanı nasıl kullanabiliriz diye düşünüyorum. Bizimde özlediğimiz milletvekili adayı hasreti var. Ankara’da 23 ilçede 46 dernek bir kardeşlik yuvası oluşturduk. Bundan önce bizi temsil eden vekiller 2004 ten buna yaptığımız hiçbir toplantıya , etkinliğe bir organizasyona katılmadılar.başkentimizin dezavantajları var.Demokrasinin gelişmesine rağmen hala bir ön seçim yapılmamakta. Liderlerin iki dudağından çıkacak söze bakılarak hareket ediliyor. Biz ilçemizin Ankara’mızın sorunlarını bilen bizlerden birini desteklemek istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıda kendilerini tanıtan ve çalışmalarından bahseden 2. bölge aday adayları Çubuk için yapılacak her çalışmaya ortak olduklarını belirtirken 2. Bölgeden aday adayı olan Emin Kerimoğlu “Çubuk’lu bir evladınız olarak sizler bizim değil bizler sizin kapınızı çalacağız. Bizler vekiliz sizler asıl. Hiçbir zaman vekil asıldan üstün değildir” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.