• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

24 Ocak 2009 23:48

Çubuk’ta Aşure ve Birlik Günü

Çubuk’un tüm derneklerinin bir çatı altında toplandığı ÇUDEF tarafından 29 Ocak 2009 Perşembe günü saat 13.00’de ”Aşure ve Birlik Günü”adı altında etkinlik düzenleneceğini belirten ÇUDEF Başkanı Recep Taş, amaçlarının milletleri bir birine düşüren fitneyi ve bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak olduğunu vurguladı. Taş, etkinliklerle insanları daha çok bir araya getirmek ve kardeşlikleri daha çok pekiştirmek istediklerini belirterek şunları söyledi: ” Esas itibariyle, Kerbela’lar 1369 yıldan beri zaman, yer ve nitelik değiştirerek ortaya çıkmış, aynı inanç iklimi’nin içinde yer alan kardeşler arasında fitneyi canlı tutmaya çalışmış olmalarına rağmen bu milleti bölmeyi başaramamışlardır. Fitne bundan sonra da başarılı olamayacaktır, zira bizler Alemlerin sultanı Hz. Muhammed Aleyhisselam’dan, İmam Ali’den, Ehli Beyt’ten, 12 İmam’dan, Mevlana’dan, Yunus’tan, Hünkar Hacı Bektaş’tan, Hacı Bayram’dan feyiz aldık, onların gösterdiği nurlu yolda insanın önemini ve sevginin gücünü kavradık. Bu duygular içinde insanımıza hizmeti amaç edinen ÇUDEF mensupları olarak Aşure’den yola çıkarak ortak değerleri ön plana çıkartmak, Ön yargıları yıkmak ve kardeşler arasındaki sevgi bağlarını kuvvetlendirmek üzere bir program yaptık” dedi

Düzenleyecekleri program hakkında da bilgi veren Recep Taş, son dönemde TRT’ deki Muharrem ayı sohbetlerinden tanınan Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Cemalnur Sargun’un katılacağı bir konferans verileceğini belirtti. Taş, ayrıca Arif Şahin ve Semâzen gurubu ile Hacı Turabi Kültür Derneği Semah ekipleri’nin de gösteri sunacağı programın beğenileceğini ve izleyicilerin gönüllerinde sevgi pınarlarının coşmasına vesile olacağını umduklarını ifade etti. Programı izlemeye tüm Ankara halkını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Federasyon tarafından 29 Ocak 2009 Perşembe günü saat 13.00’de başlayacak Program’ın açılışı, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının ile başlayacağı ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Meali Şerifi, Günün Anlam ve Önemini Anlatan Konuşma, Semazen Gösterisi, Semah ekibi gösterisi ve Aşure İkramı ile son bulacağı belirtildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.