• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

01 Aralık 2009 22:42

Çubuk’ta Bayram Öncesi Fidan Sevinci

fidan dagitimiANKARA – Çubuk Belediyesi, Kurban Bayramı arifesinde mezarlıklara dikilmek üzere vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.

 İlçede bulunan tüm mahalle mezarlıklarında dağıtımı yapılan çam, sedir ve ardıç fidanları, yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlar tarafında dikimi yapıldı. Çubuk Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlü personeli tarafından, fidanların nasıl dikileceği konusunda vatandaşlara yardımcı olunduğunu kaydeden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ankara İl Çevre Orman Müdürlüğü ile birlikte ilçede bulunan mezarlıkların yeşillendirilmesi amacıyla böyle bir uygulama başlattıklarını belirtti. Ramazan Bayramında da fidan dağıtıldığını belirten Başkan Özden, uygulamaya devam ettireceklerini söyledi. Başkan Özden, ilçede yeşil alanın artırılması ve vatandaşlara ağaç sevgisini yerleştirmek gayesiyle böyle bir proje başlattığını kaydetti.

Paşa Mezarlığını ziyaret ederek fidanları vatandaşlara dağıtan Başkan Özden, ilçe de merkez ve mahallelerde bulunan 32 mezarlık da 5 bin adet fidanın bu gün dağıtıldığını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.