• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

25 Mayıs 2011 14:44

Çubuk’ta Çocuklar Toplandı

Çubuk’ta Çocuklar Toplandı

Çubuk’ta ilk kurulan çocuk meclisi yine ilk toplantısını yaptı ve meclis başkanını ve divan heyetini seçti.

Çubuk Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından hayat geçirilen proje kapsamında oluşturulan çocuk meclisi, 18 öğrenci ile temsil ediliyor.

Toplantı öncesinde çocuk meclisi üyeleri, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’i makamında ziyaret etti.

Özden, ziyarette yaptığı konuşmada, göreve başladığı günden bu yana katılımcı belediyecilik anlayışıyla hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.

İlçe nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan çocukların da düşüncelerini yönetime katmak amacıyla çocuk meclisi oluşturduklarını vurgulayan Özden: “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, bu meclis aracılığıyla Çubuk için çalışmasını istiyoruz. Biz ilçemizi sizlerle beraber yönetmek istiyoruz. Sizlerin her türlü görüş ve önerileri bizim açımızdan çok önemlidir. Çünkü bu şehir hepimizin evidir. Sizlerin sayesinde alacağımız yeni kararlarla ilçemizde yeni uygulamaları hep beraber görmekten mutlu olacağız” dedi.

Daha sonra yapılan seçimle meclis başkanı, meclis başkan vekilleri ve divan heyetleri seçilirken, ayrıca 7 çalışma grubu oluşturuldu.

Çekişmeli geçen meclis başkanlığı seçiminde 3 oy farkla Sabiha Şaşmaz İlköğretim Okulu Öğrencisi Ayşe Yeni, ilk Çocuk Meclisi Başkanı olma unvanını aldı. Meclis Başkan Vekillerine de Türk Telekom İlköğretim Okulu öğrencisi Burak Koç, Şehit Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli İlköğretim Okulu öğrencisi Onur Tufan ve Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Abdulkadir Sezer seçildi. Meclis Katipliğine ise Çubuk İlköğretim Okulu öğrencisi İrem Solmaz ve Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu öğrencisi Hilal Bayraktar seçildi.

Çocuk Meclisi Başkanına seçilen Ayşe Yeni, yaptığı teşekkür konuşmasında, Çubuk’ta yaşayan çocukların hayatlarının daha güzel olabilmesi için çeşitli çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Çubuk Belediyesi’ne güzel ve yaşanır bir kent için projeler önereceklerini belirten Yeni, Çubuklu çocuklar adına, çocukları ilgilendiren her konuda düşüncelerini dile getireceklerini kaydetti.

Çocuk Meclisi’nin açılmasının çocukların görüşlerine önem verildiğinin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Yeni, “Bize olan güveni boşa çıkarmayacak, bize verilen emaneti koruyacak ve var gücümüzle ilçemizi daha güzel yarınlara taşımaya çalışacağımıza söz veriyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Lokman Özden’e ve ekibine de hepiniz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Çubuk I. Çocuk Meclisi’nde, çocuk hakları, adalet, çevre, aile, medya bilişim sağlık grupları oluşturularak, yapılacak çalışmalar rapor haline getirilecek.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.