• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

25 Aralık 2010 13:25

Çubuk’ta Elektrik Direkleri Sorun Oldu

Çubuk’ta Enerji Hatlarının Yer Altına Alınmamasına Tepki Oluştu.

 

Çubuk’ta devam eden alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bazı caddelerde asfaltlama çalışmalarının başlayacağı kaydedilirken, çalışmanın yapılacağı bölgelerde enerji hattının yeraltına alınmaması çalışmaları olumsuz etkilediği belirtildi.

Stad Caddesinde kanal, içme suyu ve yağmur suyu çalışmalarının ardından caddede yol genişletme çalışmasının da başladığını söyleyen Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kuzal, yol ortasında kalan elektrik direkleri hakkında açıklamalarda bulundu. 

İlçenin her yerinde alt yapı çalışmalarının büyük hızla devam ettiğinin altını çizen Kuzal, alt yapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda asfalt çalışmasının yürütüldüğünü ancak Stad ve Atatürk caddelerinde enerji hattının yeraltına alınmamasının asfaltlama çalışmalarını geciktirdiğini kaydetti. İlçedeki tüm alt yapı çalışmalarının devam ettiği cadde ve sokaklarda olduğu gibi Stat Caddesindeki genişletme çalışması ile yol ortasında kalan elektrik direklerindeki hattın yeraltına alınması için de BEDAŞ ile yazışmaların yapıldığını söyleyen Kuzal, şu bilgileri verdi:

“Stad Caddesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan pissu, yağmur suyu ve içme suyu çalışmaları tamamlandı. Kanal çalışmalarının tamamlanması ile yol genişletme çalışmasına başlandı. Biz bu çalışmaya başlamadan önce Sayın Belediye Başkanımız Lokman Özden’in talimatları doğrultusunda BEDAŞ’a yazı yazdık. Başkanımız bu konularda çok hassas. Genişletme çalışması ile birlikte yol ortasında kalan enerji hatlarının yeraltına alınmasını istedik. Hem yol ortasında kalan direklerin kaldırılması gerekiyordu, hem de daha sonra asfaltlanacak yolun tekrar tekrar kazılmaması için bu çalışmanın mutlaka yapılması gerekiyor. Ancak bize gelen cevap ödenek yetersizliğinde yapamayız oldu’’dedi.

İlçe nüfusunun yaklaşık yüz bin olduğunun hatırlatan Kuzal, “Gazeteci olarak sizlerin sorduğu soruyu vatandaşlarda soruyor bizlere. ‘Hepsi yapıldı neden elektrik direkleri duruyor? Onca zaman hizmet gelecek diye zahmetini çektik, bari enerji hatları da yeraltına alınsın. Tekrar yollar kazılmasın’ diye soruyorlar. Ayrıca ilçenin en önemli caddelerinde enerji hatlarının halen direklerde olması vatandaş tarafından çok büyük tepki alıyor’’ diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.