• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

18 Ağustos 2010 13:31

Çubuk’ta Festival Stant Satışları Başladı

ANKARA – Çubuk’ta bu yıl altıncısı yapılacak Uluslararası Çubuk Kültür Festivali için kurulacak stantlarının satışına başlandığı belirtildi.

Yurdun çeşitli illerinden vatandaşların ve Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği Uluslararası Çubuk Kültür Festivali’nin altıncısının hazırlıkları sürüyor. İlçe halkı ile birlikte Çubuk Belediyesinin düzenlediği festival, vatandaşlara yine unutulmaz bir eğlence fırsatı sunmakla birlikte açılan stantlarla ilçede üretilen yöresel ürünlerin satışı sunulacak. Atatürk, PTT ve Kıbrıs caddeleriyle Atatürk Parkı gibi geniş bir alanda eğlenceden konserlere, alışverişten yarışmalara kadar pek çok etkinliğin düzenleneceği festival, bu yıl 16 – 19 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, festivalde kurulan stantların satışlarının başladığını belirterek, festivalde yer almak isteyenlerin acele etmeleri gerektiğini söyledi. Özden; “16–19 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan stantlar için satışlarımız başladı. 9 metrekare olan stantlar 500 liraya satılmaktadır. Festival alanına bu yıl yaklaşık 230 stant kurulacak. Bu nedenle stant için başvurmak isteyenlerin yerlerini ala bilmeleri için acele etmeleri gerekmektedir. Stant almak isteyenler Ak Masaya başvurmaları gerekmektedir’ dedi.

Festivalin ilçeye öz bir marka olduğunu ifade eden Özden, ‘İlçemizin ismini yurtta ve dünyada duyuran bu festivali vatandaşlarımız ve esnaflarımız o kadar çok sevdi, kabullendi ki artık dört gözle bekler oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızı, esnafımızı çok mutlu edecek ve herkese bir katma değer yaratacak festival gerçekleştireceğiz inşallah. Sabahtan akşama kadar eğlenceye doyacak olan vatandaşlarımız, festival boyunca Çubuk Turşusunu, etini ve yöresel ürünleri ile birlikte bir çok ürünü alarak ucuz ve kaliteli alışverişin de keyfini çıkartacaklar. Bir çok ülkenin büyük elçiliği tarafından ülkelerini ve kültürlerini tanıtan statların açılması yanında, ülkelerden gelecek olan halk oyunları gösterileri de festival süresince sahne alacaklar’ diye konuştu.

Festivalin tanıtımı için Ankara’nın çeşitli noktalarında tanıtım stantlarının da açılacağını vurgulanan Özden, Ankara ile birlikte tüm Türkiye’yi yılın en son festivali için Çubuk’a davet etti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.