• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

16 Eylül 2010 17:10

Çubuk’ta Festival Start Aldı

Bu yıl Çubuk’ta düzenlenen ‘6. Uluslararası Çubuk Kültür Festivali’ kortej yürüyüşü ve konuk ülkelerin dans gösterileriyle başladı.

Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunun önünde başlayan ve Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, kurum ve kuruluşların amirleri, bisiklet gönül birliği üyeleri ile vatandaşların katıldığı yürüyüş, Atatürk Parkında son buldu.

Yürüyüş sırasında mehter takımı ve konuk ülkelerin dans grupları gösteriler sundu.

Atatürk Parkında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende konuşan Belediye Başkanı Özden, festivalin ilçenin tanıtımının yanı sıra ekonomik katkı sağladığını belirtti.

Çubuk’un sadece turşusuyla değil, ‘Çubuk agat taşı’, termal havuzu, eti, sebzesi, meyvesi, uluslararası ödüle sahip havaalanıyla başkent Ankara’nın parlayan yıldızı olduğunu dile getiren Özden, festivalin gelenekselleşerek marka haline geldiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Ankara Seğmen Kulübü ile konuk ülkelerin halk dansları grubu gösteriler sunduktan sonra mahalli sanatçılar ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği korosunca türküler seslendirildi.

Açılış törenine, Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Jakabcın ve eşi Olga Jakabcın, Polonya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Romanya, KKTC, Belarus ve Slovakya’dan heyetler, çeşitli partilerden temsilciler ve vatandaşlar katıldı.

Festival, 19 Eylül 2010 Pazar günü sonuna kadar devam edecek.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.