• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

06 Ocak 2010 21:26

Çubuk’ta Fırıncılarla Toplantı Yapıldı

cubuk firinciÇubuk Belediye Başkanı Özden, İlçede Üretim Yapan Ekmek Fırınları İle Fiyatların İndirilmesi Konusunda Toplantı Yaptı.

         Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede üretim yapan ekmek fırınları ile fiyatların indirilmesi ve hijyenik üretim yapılması konusunda toplantı yaptı.

ULAŞIMDA YAPILAN İNDİRİMDEN SONRA, EKMEK FİYATLARINDA DA İNDİRİM İSTENDİ

            Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden tarafından yapılan açıklamada, İlçede üretim yapan ekmek fırınlarının daha hijyenik ortamlarda üretim yapmaları ve ekmek fiyatlarında indirime gidilmesi konusunda bir toplantı yapıldığı kaydedildi. İlçede ulaşımda yapılan indirimin ardından ekmek fiyatlarında da indirime gitmek istediklerini söyleyen Başkan Özden, bu nedenle de fırın işletmecileri ile bir toplantı düzenleyip, bu yöndeki vatandaşların isteklerini kendilerine ilettiklerini belirtti.

            Halk ekmek fiyatının 35 Kr. Olduğunu hatırlatan Başkan Özden, ilçede bulunan bir alış veriş merkezinin de ekmek fiyatını 50 Kr’ye sattığı örneğini vererek,’’Biz ilçemizde bulunan fırınlarımıza ekmek fiyatlarını 60 Kr’den aşağı çekmelerini istedik. Serbest piyasa olduğunu biliyoruz ve kimseyi bu konuda zorlayamayacağımızı da biliyoruz. Ancak vatandaşımızın ekmeği ile de kimseyi oynatmak istemiyoruz. Bazı yerlerde 40 ve 50 Kr’den ekmek satılırken ilçemin halkının da bu fiyatlarda ekmek yemesini istiyoruz. Vatandaşıma pahalı ekmek yedirmem’’dedi

İlçedeki fırıncıların ürettikleri ekmeğin fiyatının yanı sıra, gramajı, kalitesi ve hijyeninde önemli olduğunu belirten Başkan Özden, fırıncıların bu konularda da uyarıldığını ifade etti. Başkan Özden, ayrıca gıda konusunda her türlü şikayeti olan vatandaşların ‘Alo 153’ hattını arayarak şikayetlerini bildirmelerini de istedi.

60 KR’NIN ALTINDA FİYATA EKMEK SATAMAYIZ

İlçede bulunan ekmek fabrikası sahiplerinden Dursun ipek, belediye başkanının ekmek fiyatlarının düşürülmesi konusundaki talebinin yerine getirilmesinin mümkün olmadığını söyledi. İpek,’’Belediye Başkanımız Lokman Özden, düzenlediği toplantıda ekmek fiyatlarının düşürülmesini istedi. Normalde biz ekmeği 80 Kr’den satmamız gerekirken, biz bunu kendi imkanlarımızla 60 Kr’ye satıyoruz. Maliyetlerimiz her gün artıyor, bu şartlarda ekmek fiyatının 60 Kr’den aşağı satmamız mümkün değildir. Başkanımızın örnek gösterdiği alış veriş firması da reklam amacı ile 50 Kr’ye satıyor’’ dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.