• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

09 Nisan 2010 07:36

Çubuk’ta Fırınlarına Denetim

cubuk firin denetimBaşkan Özden:’’Hijyen Kurallarına Uymayanlara Taviz Yok’’dedi.

Çubuk Belediyesi Zabıta ve Sağlık ekipleri, ekmek fırınlarını denetledi. Denetimlerde gerekli hijyen şartlarını taşımadığı belirlenen  ekmek ve simit fırınlarından ekmek ve simitlere el konularak ceza kesildi.

Daha önce yapılan uyarı ve tebliğlerin ardından Çubuk Belediyesi Zabıta ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri bu gün fırınlara baskın düzenledi. Gece yarısı başlayan ve sabah saatlerine kadar süren denetimde 11 ekmek ve simit fırını denetlenirken, gerekli hijyen şartlarını taşımadığı tespit edilen 4 fırına ceza kesilmesi için encümene havale edildi.

Hijyen olmayan koşullarda üretim yapan fırınlarda ekmeklere el konulurken, kötü durumda olan pasa bezleri ve son kullanma tarihi geçen katkı maddelerine de el konularak imha edildi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, halkın en temel besin maddesi olan ekmeğin üretildiği fırınların denetiminin aralıksız süreceğini ve bu konuda kesinlikle taviz gösterilmeyeceğini açıkladı. Başkan Özden, ilçede yaşayan vatandaşlardan karşılaştıkları olumsuz durumları Alo 153’e haber vermelerini istedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.