• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

07 Ekim 2010 11:35

Çubuk’ta Genç Beyinler Uygulama Atölyesine Seçiliyor

Çubuk’ta Genç Beyinler Uygulama Atölyesine Seçiliyor.

Çubuk’ta 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılından bu yana faaliyet gösteren “Matematik, Fen Bilgisi ve Teknoloji-Tasarım Uygulama Atölyesi” 2010–2011 eğitim öğretim yılına başlamış ve ilçe ilköğretim okullarında okuyan 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin ders programlarındaki kazanımları günlük yaşamda kullanmalarını sağlayabilmek; proje ile öğrenme, girişimcilik ruhunu oluşturma, öğrencilerin teknoloji ve bilim ile ilgili beceri, tutum, değer, anlayış ve bilgilerini geliştirerek bu doğrultuda yetiştirebilmek amacı ile öğrenci seçimleri gerçekleştirmiştir.

İlçe öğrencilerinin erken saatlerden itibaren Uygulama Atölyesine gelmesi ve ayrıca velilerinin de onların heyecanını paylaşarak eşlik etmeleri sevindirici oluyor.

Seçimler, öğrencilerinin kendilerini temsil gücü ve ilgi duydukları alana yönelik temel bilgilerinin sınanması doğrultusunda mülakat yoluyla gerçekleşti. Uygulama Atölyesine ilçe okullardan 176 başvuru yapılmış, bunlar arasından 85 öğrenci Uygulama Atölyesinde çalışma hakkı kazanmıştı.

Atölyenin Öğrencilerin ders programlarındaki kazanımları günlük yaşamda kullanmalarını sağlayabilmek, girişimcilik ruhunu oluşturma, öğrencilerin teknoloji ve bilim ile ilgili beceri, tutum, değer, anlayış ve bilgilerini geliştirerek bu doğrultuda yetiştirebilmek amacıyla kurulduğu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, öğrencilerin ve velilerin bu doğrultuda atölyeye gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Atölyenin, Ankara ve Türkiye’ye örnek model olduğunu vurgulayan Toprak, şunları kaydetti.

“Birçok ilçe yöneticileri tarafından ziyaret edilen atölyemiz örnek alınmıştır. Bunlar ve atölyenin geçtiğimiz yıllar elde ettiği başarı bizleri sevindirmiştir. Bu nedenle de ilçemiz öğrencileri ve velileri atölyeye çok büyük ilgi göstermekteler. Erken saatlerden itibaren uygulama atölyesine gelen öğrenci ve velileri bunun göstergesidir.

Velilerimizin öğrencilerin heyecanını paylaşarak eşlik etmeleri sevindirici olmuştur. Seçimler, öğrencilerinin kendilerini temsil gücü ve ilgi duydukları alana yönelik temel bilgilerinin sınanması doğrultusunda mülakat yoluyla gerçekleştirilmiştir. Uygulama Atölyesine ilçemizdeki okullardan 176 başvuru yapılmış bunlardan 85 öğrenci uygulama atölyesinde çalışma hakkı kazanmıştır” dedi.

Toprak, minik mucitlerin projeler ile ilçelerini en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını söyledi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.