• mufitonbasi_06@hotmail.com
  • Çubuk esnaf firma rehberi için reklam verin kazanın...

HABER DETAYI

14 Eylül 2016 15:41

Çubuk’ta Girişimcilere Karşılıksız Para Desteği

Çubuk’ta Girişimcilere Karşılıksız Para Desteği

kosgeb-cubuk-sertifika-egitimiAnkara Kalkınma Ajansı, KOSGEB ve Çubuk Belediyesi işbirliği ile girişimcilere destek olmak amacıyla “Uygulamalı Girişimcilik” eğitimi veriliyor.

Çubuk Kurbantepe Belediye Eğitimik Merkezinde verilen eğitime etap etap 4 gün süren 30’ar kişilik gruplar halinde katılan kursiyerlere 70 saatlik eğitim programı sonunda katılımcılara sertifikaları verilecek.

Kimi hanım işi yemek salonu, kimi agat taşı işletmesi, kimi hayal ettiği aklındaki projeyi KOSGEB’in verdiği destekle gerçekleştirmeyi planlıyor.

KOSGEB hakkında eğitim veren Hidayet Altunakar, KOSGEB olarak ilçe halkına Çubuk’taki girişimci potansiyelini KOSGEP imkanları ile buluşturmak ve girişimcileri maddi destek sağlamak olduğunu söyledi.

İş yeri ve iş sahibi olmak isteyen, kendi işini kurup, kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaşlara yönelik verilen kurslarda bu destekten yararlanmak isteyen girişimciler için bütün konular tek tek anlatılıyor. Sertifikayı hak edip alan ve KOSGEB’in standartlarına uygun proje hazırlayan her girişimci, 50 Bin TL hibe 100 bin TL kredi alabilecek.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.