• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

07 Şubat 2011 17:25

Çubuk’ta Hizmet, Öğretmenler İçin

Çubuk’ta yıllardır atıl vaziyette duran Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) lojmanlarından biri misafirhane olarak hizmete girdi.

Yavuz Selim Mahallesi Duru Sokak No 13 adresindeki eski MİT lojmanı olarak bilinen yeni hizmet binasına 2009 yılında taşındıklarını belirten Öğretmenevi Müdürü Uğur Maaşoğlu, boş olan diğer lojmanın da tadilattan geçirilerek misafirhane olarak hizmet girdiğini söyledi.

Tamamen kendi imkanları, hayırseverlerin ve bazı kurumların destekleri ile 40 yataklı misafirhaneyi ilçeye kazandırdıklarını vurgulayan Maaşoğlu, “İki bloktan oluşan lojmanların tamamı faaliyete girmiş durumda. İlçede önemli bir eksiklik açılan misafirhane ile giderilmiş oldu. Kısıtlı imkanlarımızla kendi personelimizin ve Çubuk Endüstri Meslek Lisesinin özverili çalışmasıyla ortaya modern bir misafirhane çıkarttık. Misafirhanemiz tek kişilik ve iki kişilik olmak üzere toplam 40 yataklıdır. Ayrıca 2 adette double odamız bulunmaktadır. Hizmete giren bölümle birlikte öğretmenevimizde otel, lokal, oyun salonu, lig tv, internet, yemekhane, okuma ve dinlenme salonları ile değerli öğretmenlerimize ve tüm halkımıza hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimizden tüm halkımız ve misafirleri yararlanabilir” dedi.

Maddi ve manevi emek sarf edilerek yapılan bu hizmete kendileri kadar Çubuk halkının da sahip çıkması gerektiğini kaydeden Maaşoğlu, “2010 yılının başında başladığımız tadilat ve onarım çalışmaları yaklaşık bir yıl sürdü. Misafirhanenin hizmete girmesiyle bu sorunumuzda çözümlenmiş oldu. Öğretmenevi’nin yapılmasına katkı sağlayan başta Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı’ya, Belediye Başkanı Lokman Özden’e, Milli Eğitim Müdürü M. Mensur Toprak’a, Çubuk Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Fatih Derin’e ve maddi manevi katkısı olan herkese teşekkür ederim. Vatandaşımıza hizmet götürmek bizleri son derece mutlu etmektedir” diye konuştu.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.