• mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88

HABER DETAYI

22 Şubat 2010 00:25

Çubuk’ta Kayıp Kişiler Bulundu

cubuk emniyet huseyin bayrakÇubuk Emniyet müdürlüğüne bir yıl içinde yapılan 59 kayıp müracaatı sonunda 58 kişi bulunarak ailesine teslim edilerek aileler sevindirildi.

Çubuk’ta bir yıl içinde 32’si kadın 27’si erkek olmak üzere 59 kişinin bulunması için  yakınları  tarafından Çubuk emniyet müdürlüğüne müracaat yapıldığı belirtildi Çubuk Emniyet müdürlüğü Merkez karakol amiri komiser yardımcısı Hüseyin Bayrak aranan kişilerden 2009 yılında evinden ayrılan 39 yaşındaki Demet Şenol’un dışındaki diğer aranan kişilerin hepsinin bulunarak ailelerine teslim edildiğini söyledi.

 2010 yılı içerisinde ilçede sadece 26 yaşındaki Gülay Yılmaz’ın arandığını belirten Bayrak” Çeşitli nedenlerden dolayı evlerinden veya bulundukları yakınlarının yanından ayrılarak sırra kadem basan kadın ve erkeklerin 25 ile 65  yaş sınırında olmalarına rağmen böyle bir yola başvurmalarının altında ekonomik ve sosyal nedenlerin yattığı yaptığımız incelemelerle ortaya çıkmaktadır. Emniyet müdürlüğümüzde görevli tüm sivil ve karakolda görevli  polis arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları sayesinde 2009 yılı içerisinde yapılan tüm kayıp müracaatlarını başarılı bir şekilde sonuçlandırdık. Emniyet müdürlüğü olarak ilçemizde arasında yaşanan huzursuzluk konularını içeren toplantılara ağırlık verme yönünde çalışmaları içerisindeyiz ilçemizde kaybolma  olaylarının çoçuklar düzeyinde olmaması en büyük sevincimiz ” dedi.

 Kayıp raporlarında belirtilen müracaat sayısının yıllık ortalamalarına göre 6 günde bir kişinin kayıp olduğu Çubuk’ta Emniyet müdürlüğü ekiplerinin faal çalışmaları sonunda bir yıl içinde aranan 59 kişiden 58’nin bulunarak yakınlarına teslim edilmesi ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.